- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska majówka połączona ze zbiórką (audio)

Przez trzy wieczory z rzędu na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury w ramach wydarzenia „Majówka w BCK” odbywają się koncerty. Pierwszy już za nami. A dziś o godz. 17 na widzów czeka Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy”.

- Reklama -

Pierwszy koncert odbył się 1 maja. Na letniej scenie BCK zaprezentowały się zespoły Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zespół Artystyczny Retrospekcje oraz Zespół Artystyczny „Gęsie pióro” wykonały pieśni oraz inscenizację. – Maj to piękny miesiąc, pełen wyjątkowych świąt. Jest szczególny czas, jest mnóstwo śpiewu w kościołach i przy kapliczkach – mówiła Halina Wlaź, prezes Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas wydarzenia jest prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Ukrainy. – My jesteśmy radośni i świętujemy. Wiemy, że od 24 lutego w Ukrainie trwa wojna. Dlatego prowadzimy zbiórkę pieniędzy – podkreślała Halina Wlaź.

O wsparcie Ukrainy prosił również burmistrz Biłgoraja. – Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę coś stało się z nami Polakami. Serca nasze zaczęły mocniej bić. Chcemy pokazać solidarność i pomagać naszym sąsiadom. Do Urzędu Miasta przynosili państwo ogromne ilości artykułów, które przekazywaliśmy do naszego miasta partnerskiego w Nowowołyńsku. Utworzyliśmy specjalne konto na które można wpłacać pieniądze. Mimo trudnej sytuacji, ogromnej inflacji i tego, że wielu Polkom żyje się coraz gorzej, w miarę możliwości proszę o dalszą pomoc Ukraińcom, którzy mają gorzej niż my. Ostatnio zbiórek jest coraz mniej. Najwięcej pomagają nam mieszkańcy Niemiec. Zdaliśmy egzamin do następnej klasy, ale przed nami długa droga. To nie będzie sprint, to będzie maraton. Aby ukończyć ten maraton z powodzeniem musimy mieć siłę, aby móc pomagać naszym sąsiadom w Ukrainie – mówi burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

Drugi dzień maja to kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem muzyką uliczną, starymi przebojami, piosenkami biesiadnymi, które zaprezentuje Biłgorajska Kapela Podwórkowa „Wygibusy”. Spotkanie z „Wygibusami” rozpocznie się 2 maja o godz. 17.00.

3 maja scena letnia będzie należała do zespołów Biłgorajskiego Centrum Kultury, które zaprezentują swoje programy w „Koncercie majowym”. Początek koncertu o godz. 17.00.

Wstęp wolny! Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.