- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajski zawiezie cię za darmo

Dobra informacja dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Te dwa auta na zdjęciu zawiozą Was za darmo niemal wszędzie. Usługa bezpłatnego transportu Door-to-door dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego została przedłużona do końca 2024 roku.

- Reklama -

 -Jest nam niezmiernie miło poinformować mieszkańców naszego powiatu, iż Zarząd Powiatu zdecydował o kontynuacji realizacji usługi bezpłatnego transportu, a Rada Powiatu zabezpieczyła środki finansowe na jego realizację  – mówi Andrzej Szarlip starosta biłgorajski.
Od 2021 roku do połowy 2023 roku projekt był finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, później finansowanie usługi przejął na siebie Powiat Biłgorajski.
toyota Yaris
Usługa ma na celu aktywizację osób mających problemy z mobilnością, dzięki temu, osoby te mają zapewnione wsparcie związane z możliwością rozwijania aktywności w życiu społecznym, zawodowym i publicznym.
– Chcemy w dalszym ciągu wspierać i objąć pomocą w przemieszczaniu się w dotarciu do lekarza, przychodni, szpitala, zajęć rehabilitacyjnych, do urzędów, na wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Ma to na celu ułatwienie funkcjonowania osobom niepełnosprawnym, starszym, niesamodzielnym w funkcjonowaniu i przemieszczaniu się – dodaje Łukasz Pracoń, kierownik Biura Organizacji i Administracji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, odpowiedzialny za realizację usług bezpłatnego transportu Door-to-door.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Usługa jest darmowa i dotyczy nie tylko osób niepełnosprawnych. Z usług bezpłatnego transportu nie mogą skorzystać jedynie osoby niepełnoletnie.Usługa realizowana jest na terenie powiatu, ale jest możliwość dowozu do specjalistycznych placówek medycznych w takich miastach jak Zamość, Lublin, czy Rzeszów.
Usługi są realizowane przy pomocy mini busów, dostosowanych do przewożenia osób z niepełnosprawnością. Z transportu można skorzystać po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, mailowo lub osobiście w biurze, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem.
Biuro mieści się przy ul. Włosiankarskiej 5C w Biłgoraju (pokój 146), czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
Kontakt telefoniczny realizowany jest pod numerami tel. kom. 570 700 521, tel. 84 534 80 33 i 84 534 80 32. E-mail wysłać można na adres doortodoor@bilgorajski.pl

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kornel mówi

    Może wyjazdy do RCKIK Lublin lub Zamość na oddanie krwi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.