- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie targowisko rozdaje karty w grze o Brukselę. Oto kolejny kandydat (foto)

Czwartkowy targ w Biłgoraju to także oręże w walce politycznej. Szczególnie kiedy w najbliższą niedzielę są wybory do Parlamentu Europejskiego. Niespodziewanie bilgorajskie targowisko zaszczycił dziś choćby Jacek Saryusz-Wolski. Znacie? To numer dwa na liście PiS w okręgu lubelskim. Nie wiadomo czy słyszał wcześniej o istnieniu Biłgoraja, ale ewidentnie nasze targowisko jest cenione i prestiżowe w politycznej układance.

- Reklama -

- Reklama -

17 Komentarze
 1. Anonim mówi

  dobry kandydat warto na niego zagłosować

 2. Yeti mówi

  ten stary dziad do Brukseli niech se weźmie koło i pierdolnie się w czolo

  1. tw. oskar mówi

   Jaki ty mundry wyborco kało i lewaków

 3. pan COGITO mówi

  Radni Wrocławia będą głosować dziś nad projektem uchwały, której celem jest wymuszenie na prezydencie J. Sutryku rozwiązań podobnych do tych, które przyjął w Warszawie R. Trzaskowski. Nie ma naszej zgody na usuwanie krzyża z przestrzeni publicznej i dyskryminację chrześcijan! . Walka z krzyżem nabiera tempa

 4. pan COGITO mówi

  Prokurator Bodnar ma krew na rękach. Powołuje zespół do wyłapywanie takich zachowań żołnierzy, które mogą doprowadzić ich do aresztu. Zastanawiam się, komu to służy. Jak mógł powołać zespół w prokuraturze, który ma ścigać naszych żołnierzy i funkcjonariuszy? Tusk lansował się na granicy. (…) W tym samym czasie żołnierze w kajdankach byli doprowadzani do aresztu. (…) To jest ta ich „Tarcza Wschód”? To nie tylko blamaż, kompromitacja. To hańba rządu Donalda Tuska , – Mówi były premier M. Morawiecki.Cytuje dlatego bo w tej stacji co 24 godz. prawda sama prawda i g/*//*no, prawda o tym nie będzie.

 5. Poziom mówi

  świtała niech odda kasę i w truskawki. I znowu starosta się popisał.

 6. pan COGITO mówi

  Bali się, że to, co się stało, wpłynie na wybory samorządowe. Chcieli ukryć tę sprawę przed wyborami do europarlamentu. To pokazuje, że obecnie rządzący grają w jakiejś niepolskiej orkiestrze. Grają w orkiestrze kremlowskiej. Żołnierze będą obawiali się nie tylko o swoje życie, ale też o podjęcia działań obronnych. Siła obrony wschodniej granicy RP zostanie zdecydowanie osłabiona. To hańba. Donald Tusk powinien podać się do dymisji. To nosi znamiona sprzeniewierzenia się polskiej racji stanu. (…) Drodzy żołnierze, dziękuję wam za odważną postawę, za obronę granic , – oświadczył były premier M. Morawiecki. Ostatnia smutna wiadomość , żołnierz zmarł. Zdecydowane słowa! Mateusz Morawiecki: „Prokurator Bodnar ma krew na rękach”; „Obecnie rządzący grają w orkiestrze kremlowskiej”

 7. pan COGITO mówi

  Wieniu ,,obiecuje obiecać,, i gromadzka ,,pigułka PO,, mogą mu buty czyścić i sznurówki uprasować.

 8. W końcu mówi

  Starosta, wicestarosta i członkowie zarządu. Tych etatowych na obecną kadencję w powiecie biłgorajskim wybrano dwóch. I to wzbudziło zaniepokojenie służb wojewody lubelskiego.

  Zarząd Powiatu Biłgorajskiego został skompletowany na pierwszej sesji po wyborach. Pisaliśmy o tym w Dzienniku Wschodnim >>> Starosta pozostanie starostą, a wicestarostą jest b. posłanka

  Przypomnijmy, że starostą pozostał Andrzej Szarlip, a na wicestarostę wybrano b. posłankę Beatę Strzałkę. Radni wybrali też dwóch etatowych członków zarządu. To Tomasz Rogala (w poprzedniej kadencji zastępca starosty) oraz Bartłomiej Świtała. Nieetatowym członkiem zarządu został zaś Jan Małysza. Cała ta piątka uzyskała w kwietniowych wyborach mandaty, startując z list Prawa i Sprawiedliwości.

  Okazuje się jednak, że uchwałom powołujących członków etatowych postanowił bliżej przyjrzeć się wojewoda lubelski i wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia nieważności tej, która do zarządu na etat wprowadziła Bartlomieja Świtałę. Dlaczego?

  – W ocenie organu nadzoru ww. uchwała została podjęta z istotnym naruszeniem § 49 ust. 1 Statutu Powiatu Biłgorajskiego – odpowiada Małgorzata Torbicz z oddziału ds. mediów i komunikacji społecznej Biuro Wojewody.

  Chodzi o to, że w statucie określono, iż na etacie może być w starostwie zatrudniony tylko jeden członek zarządu poza starostą i jego zastępcą.

  Co teraz? Pod koniec maja do wojewody wpłynęły w tej sprawie wyjaśnienia złożone przez wicestarostę oraz przewodniczącego Rady Powiatu Biłgorajskiego. Decyzji, czy zostaną uwzględnione, jeszcze nie ma.

  – Naszym zdaniem, a opieramy się na opiniach naszych prawników powołanie dwóch etatowych członków zarządu nie łamie zapisów statutu i jest zgodne z prawem – mówi nam Andrzej Szarlip. Dodaje, że nawet gdyby ostatecznie wojewoda zdecydował się uchwałę unieważnić, to problem uda się rozwiązać poprzez wprowadzenie zmian w statucie.

 9. tg mówi

  To z żołnierzami to ściema, piszmy prawdę.

 10. Swój chłop mówi

  Swój chłop.

 11. Anonim mówi

  słyszeliście nie żyje żołnierz raniony na granicy a tych co strzelali dla ostrzeżenia skuwają w kajdanki hańba

 12. Bilgo mówi

  następna menda przykleiła się do bilgoraja wczoraj czy to dwa dni wcześniej łaził taki menel w okularach był też na Osuchach bo słyszał że tam najlepszy bimber pędzą

  1. ryży hejter mówi

   Pewnie nie raz chlałeś, – menelu

 13. rolnik mówi

  Bardzo mądry kandydat. Ma duże poparcie.

 14. Anonim mówi

  nie no, następny na targu się promuje?? że go rolnicy nie pogonią- w końcu jest już w tej Brukseli tyle lat i co zrobił????

 15. zgrywus mówi

  Wzorem Romanowskiego przemeldował się do Biłgoraja

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.