- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie stroje w TVP Info

W niedzielę 22 września o godzinie 7 rano na deptaku w Zwierzyńcu wystąpiła Kapela Zwierzyniecka. Kapela ubrana była w stroje biłgorajskie i brała udział w programie transmitowanym na żywo w TVP Info.

Muzyką kapeli rozpoczął się program telewizyjny „TVP Info w Twoim mieście„. Kapela ta występowała kilka lat temu również na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury. Powstała w 1996 roku z inicjatywy Marka Golca przy Teatrze Ludowym w Topólczy i w tym samym roku zespół przyjął zaproszenie do współpracy z Domem Kultury w Zwierzyńcu.

– W swojej twórczości kapela czerpie inspiracje z kultury muzycznej terenów Polski południowo-wschodniej. Nasz repertuar opiera się na tradycyjnych rytmach i melodiach ludowych – mówi Wiesław Garbacz.

Obecnie repertuar poszerzono o aranżacje utworów folkloru miejskiego. Kapela ma już za sobą setki koncertów w kraju oraz poza jego granicami, na Ukrainie, Węgrzech, w Niemczech. Z powodzeniem bierze udział w wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach.

- Reklama -

W skład Kapeli Zwierzynieckiej wchodzi 7 osób: Anna Bezpalko-Wasiołek oraz Natalia Kwiatkowska-Skiba (wokal), Marek Golec (bębenek oraz wokal), Marian Wasiołek(kontrabas), Jan Budzyński (akordeon) Piotr Trojanowski (klarnet), instruktor muzyczny, Wiesław Garbacz (skrzypce, banjo). Kapela Zwierzyniecka często bierze również udział w imprezach organizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego oraz występuje podczas różnych uroczystości i świąt na terenie Zamojszczyzny.

– W tym roku braliśmy udział w Jagoczarach w Długim Kącie, święcie plonów w Potoku Górnym oraz przygrywaliśmy na Lipowieckim Ziemniaczku w Lipowcu – dodaje Wiesław Garbacz, członek zespołu.

Kapela Zwierzyniecka w strojach ludowych uświetnia również uroczystości weselne.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.