- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie służby nie są winne śmierci sarny w Woli Małej

Wiele emocji wywołała śmierć potrąconej sarny w Woli Małej. W pierwszym odruchu za konanie zwierzęcia obwinione zostały biłgorajskie służby, które właśnie wyjaśniły nam, co tak naprawdę stało się ze zwierzęciem. Przekazujemy.

- Reklama -

Wczoraj dostaliśmy informację o konającej w męczarniach sarence, którą nie zainteresowały się żadne służby.

 

Pisaliśmy o tym tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/potracone-zwierze-nie-zyje-czym-az-tak-bardzo-sa-zajete-bilgorajskie-sluzby/

– Kolejny raz służby w Biłgoraju dały ciała. I pozwoliły biednej sarence umierać w cierpieniu. W Woli Małej koło Biłgoraja ktoś potrącił sarnę. Pomijając fakt, że nikt nie udzielił jej zgodnie z prawem pomocy, nie udzieliły jej również żadne służby. Dziewczyna która znalazła zwierzę,  zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Dzwoniła na Straż Leśną Nadleśnictwa Biłgoraj i na Komendę Policji W Biłgoraju, oraz do Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju  Nikt, absolutnie nikt nic nie zrobił!!! Dziewczyna sarna od 6 rano była w rowie ( może i wcześniej) o 12 zobaczyła ja znajomą. Obdzwoniła wszystkie służby. Nikt nie przyjechał, mimo że obiecywali. O 17 sarna nie żyłanapisała osoba nagłaśniająca sprawę.

 

Okazuje się, że służby stanęły na wysokości zadania i zjawiły się na miejscu zaraz po zgłoszeniu:

W miniony czwartek (27.10.2022 r.) około godziny 12:00 zostaliśmy telefonicznie poinformowani o rannej sarnie, która miała znajdować się w miejscowości Wola Mała. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. O powyższym fakcie poinformowany został przez nas lekarz weterynarii, który udał się na miejsce. Z informacji przekazanych przez lekarza wynika, że zwierzę zostało uśpione poinformowała  asp. Joanna Klimek, oficer prasowy KPP w Biłgoraju.

 

- Reklama -

W trakcie wyjaśniania sprawy, udało nam się ustalić, że w przypadku znalezienia rannego zwierzęcia  najlepiej jest zadzwonić pod numer alarmowy 112.  Policja przyjedzie na miejsce zdarzenia i powiadomi służby weterynaryjne, które podejmą leczenie lub uśpią zwierzę.

Utylizacją martwego zwierzęcia znajdującego się w pasie drogowym zajmuje się zarządca drogi:

– Jeżeli martwe zwierze znajduje się w pasie drogowym drogi powiatowej, to jego utylizacja jest naszym obowiązkiem. Wtedy zadanie to zlecamy firmie zewnętrznej mówi nam przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych w Biłgoraju.

 

Co jeżeli ranne lub martwe zwierze znajduje się w lesie?

-Jeżeli martwe zwierze znajduje się na terenie lasu, wtedy mamy obowiązek je zutylizować. Jeżeli zwierze jest ranne, wtedy na miejsce powinien zostać wezwany lekarz weterynarii, który podejmuje decyzję, czy takie zwierze będzie leczone czy uśpionewyjaśnia Mariusz Szabat, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.