- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie podstawówki z medalami wojewódzkich igrzysk

W minioną środę 4 grudnia w Aqua Lublin odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. Dużymi sukcesami mogą się pochwalić uczniowie biłgorajskich szkół, którzy wrócili z medalami.

- Reklama -

Rewelacyjnie w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w Pływaniu zaprezentowały się biłgorajskie szkoły podstawowe. Zawody odbyły się w środę 4 grudnia na Aqua Lublin. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego i Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi wrócili z Lublina z medalami Łącznie do Biłgoraja przywieźli 9 krążków. Był to najlepszy start biłgorajskich uczniów w historii tych zawodów.

Najlepiej wypadła popularna „Jedynka”, która po raz trzeci z rzędu została najlepsza w województwie w sztafecie 6 x 25 metrów stylem dowolnych chłopców. Do tego sukcesu dołączyły dziewczęta, które w sztafecie uplasowały się na trzeciej pozycji. Srebrny medal w starszej kategorii (klasy 7-8) zdobyli chłopcy. W końcowej drużynowej klasyfikacji szkoła zajęła pierwsze miejsce.

Historyczny sukces odnieśli uczniowie SP nr 5, którzy po raz pierwszy zdobyli medal w sztafecie pływackiej. Chłopcy z „Piątki” po zaciętej rywalizacji z lubelskimi szkołami zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach szkolnych.

Medale indywidualne Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Pływaniu zdobyli:

Paweł Wołoszyn (SP nr 3) – I miejsce, 50 metrów stylem klasycznym

Julia Duńko (SP nr 3) – II miejsce, 50 metrów stylem klasycznym

Paweł Bury (SP nr 5) – II miejsce, 50 metrów stylem motylkowym

- Reklama -

Kinga Cich (SP nr 1) – II miejsce, 50 metrów stylem grzbietowym

Maksymilian Grzyb (SP nr 1) – III miejsce, 50 metrów stylem dowolnym

Wyniki i składy sztafet

III miejsce – sztafeta dziewcząt SP nr 1 (Kinga Cich, Martyna Łyczak, Hanna Swacha, Patrycja Pieczykolan, Kornelia Jagucak, Izabela Dziduch – rezerwowa),

I miejsce – sztafeta chłopców SP nr 1 (Nataniel Kobak, Michał Giruć, Maksymilian Grzyb, Bartek Obszyński, Radosław Oszajca, Wojciech Papierz, Miłosz Łysiak – rezerwowy),

III miejsce – sztafeta chłopców SP nr 5 (Kornel Kulanin, Marcel Jonczak, Miłosz Jagosiak, Mateusz Grasza, Maksymilian Pawlos, Paweł Bury),‎

II miejsce – sztafeta chłopców SP nr 1 klasy 7-8 (Bartosz Sadowski, Tadeusz Nizio, Wojciech Nizio, Łukasz Kapusta, Oskar Kłyż, Damian Błaszczyk, Michał Garbaty – rezerwowy).

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.