- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie dzieci śpiewają dla Jana Pawła II (Film)

Zbliża się 100. rocznica urodzin naszego papieża Polaka. Krakowski Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zachęca do wspólnego, wirtualnego śpiewania hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”. W projekt ten zaangażowały się również dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju.

- Reklama -

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. 18 maja przypada setna rocznica  jego urodzin. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie specjalnie na tę okazję zaproponował nagranie piosenki „Nie zastąpi Ciebie nikt”, która jest jednocześnie hymnem obchodów tego jubileuszu. Instytut na swojej stronie internetowej umieścił podkład muzyczny z tekstem w wygodnej wersji karaoke. Z wielką radością zachęcono dzieci do nadsyłania wykonań i przesłania ich na adres instytutu.

urząd MArszałkowski projekt

Do wykonania hymnu w hołdzie papieżowi zostali zaproszeni wybitni artyści polskiej sceny muzycznej: Mateusz Ziółko, Wojciech Cugowski, Marek Piekarczyk, Kasia Moś, Natalia Rubiś oraz Dorota Osińska. Słowa napisał Marek Dutkiewicz, muzykę skomponował nieżyjący już Romuald Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich dziesięcioleci.

4 stycznia 2020 roku w Operze Krakowskiej miała miejsce prapremiera teledysku. Było to jednocześnie oficjalne otwarcie obchodów 100. rocznicy papieża. Organizatorzy są pełni nadziei, że hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt” stanie się prawdziwym hymnem 2020 roku.

W projekt, zainicjowany przez krakowski instytut JPII, włączyły się dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. Przygotowały one piękny film poświęcony Ojcu Świętemu, na którym znajduje się również ich wykonanie hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

  Hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt” w wykonaniu dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju: 

Uczniowie tej szkoły dużo wcześniej przygotowywali się do śpiewania tego hymnu w ramach pracy szkoły i przedszkola. Jednak wraz z nadejściem pandemii koronawirusa autorski projekt zawisł w powietrzu. Jednak, aby praca dzieci nie poszła na marne, jeden z rodziców zaproponował nagranie. Pomysł został zrealizowany w zdalny sposób. W projekcie wzięło udział ośmioro dzieci. Zostały one przygotowane przez panią dyrektor, a także rodziców, którzy niezwykle zaangażowali się w przygotowanie swoich pociech.

– Po zmontowaniu filmiku zwróciliśmy się do Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z zapytaniem, czy możemy publikować to nagranie w związku z tym, że to jest ich autorski utwór. Wysłaliśmy im nagranie do zweryfikowania. Otrzymaliśmy informację, że nasz film bardzo się podoba i zostanie opublikowany na stronie FB instytutu – mówi Justyna Wąsala-Gura, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju oraz Przedszkola Integracyjnego BAMBINI.

W międzyczasie pojawiła się informacja w Telewizji Polsat z wykorzystaniem wizerunków śpiewających dzieci.

– Dzieci były wręcz zszokowane, gdy zobaczyły siebie w telewizji POLSAT. My nie wiedzieliśmy o tym, że filmik zostanie wyemitowany, bo instytut nas o tym nie informował, tylko po prostu to wrzucił – dodaje pani dyrektor.

7 maja na Facebooku oraz na stronie Instytutu JPII został opublikowany filmik z udziałem biłgorajskich przedszkolaków w całości. Natomiast 18 maja w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II będzie udostępnione całe nagranie, zmontowane z wielu różnych filmików, które zostały nadesłane na adres instytutu.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.