- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Biłgorajski PUP pomoże znaleźć pracę młodym mieszkańcom?

Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej konkursowego naboru otrzymał środki w wysokości ponad 1,2 mln zł. To pieniądze na realizację projektu pilotażowego pn. Punkt „Zielona Przestrzeń”. Co zyskają mieszkańcy?

- Reklama -

Dzięki temu wsparciu i pracy urzędników biłgorajskiego PUP ma zostać utworzony punkt wsparcia osób do 30 roku życia, zamieszkałych na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowanych i niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy w Biłgoraju.
– Punkt „Zielona Przestrzeń” będzie miejscem kompleksowego i zindywidualizowanego wspierania osób młodych z powiatu biłgorajskiego zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami. Tak by mogły jak najszybciej odnaleźć się na rynku pracy i podjąć aktywność zawodową – mówi Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.
Dodatkowo zostały zaplanowane nowatorskie formy wsparcia, które będą wynikały ze zdiagnozowanych potrzeb osób korzystających z usług Punktu „Zielona Przestrzeń”.
– Wymienić tu można m.in. tzw. bon komunikacyjny, talon na usługę „Wachlarz możliwości”, „Trening zawodowy”, „Czek mobilny”, warsztat dla osób zainteresowanych Dotacją Plus
z zakresu przedsiębiorczości, warsztat z zakresu zarządzania budżetem domowym, „Praca Plus”, „Dotacja Plus” czy szkolenia indywidualne – wylicza dyrektor PUP.
Realizacja projektu rozpocznie się 1 października 2023 roku. Przygotowanie wniosku o dotację do utworzenia Punktu „Zielona Przestrzeń” poprzedzone zostało konsolacjami z Młodzieżową Radą Powiatu oraz ankietami wypełnionymi anonimowo przez uczniów szkół średnich.

 

 

mr-1000x200px

info: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.