- Reklama -

Biłgorajski Festiwal Modelarski

11 lutego w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy modelarskiej. Kilkaset modeli  pojazdów wojskowych- samolotów, czołgów, pojazdów pancernych, okrętów, oraz modeli pojazdów cywilnych wykonanych przez pasjonatów tego hobby, podziwiać będzie można do 23 lutego br.

„Biłgorajski Festiwal Modelarski”- to wystawa prezentująca przekrój modelarstwa przez wszystkie dziedziny- ląd , morze, powietrze. Zostało na niej zebranych kilkadziesiąt/ kilkaset modeli w różnych skalach i wykonanych z najróżniejszych materiałów: papieru japońskiego, drewna, metali, wszelkiego rodzaju tworzyw sztucznych. Wystawcami są członkowie Klubu Modelarskiego LOK Biłgoraj oraz modelarze indywidualni: Paweł i Piotr Dobrowolscy, Tomasz Śliwa, Sylwester Kozłowski  i Maciej Kot.

Wszystkich obecnych na wernisażu wystawy modelarskiej powitał dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury,  Stanisław Kowalczyk (nagranie głosowe poniżej):

O wystawie opowiada Krzysztof Datkiewicz z Biłgorajskiego Klubu Modelarskiego, (nagranie głosowe poniżej):

- Reklama -

Na dwa tygodnie galeria Biłgorajskiego Centrum Kultury zamieniła się w poligon, na którym od minionego wtorku podziwiać można kilkaset modeli pojazdów wojskowych głównie z  okresu II wojny światowej: modele jednostek pływających, pojazdy pancerne, modele lotnicze.  Nie brakuje także modeli pojazdów cywilnych.

Odwiedzający mają możliwość  spróbowania swoich sil w symulatorze lotu szybowcem. Osoby zainteresowane spadochroniarstwem mają możliwość przyjrzeć się sprzętowi spadochronowemu. Wszystkie te atrakcje czekają na zwiedzających, na największej w okolicy wystawie modelarskiej „Biłgorajski Festiwal Modelarski”, którą obejrzeć będzie można  w galerii BCK  do 23 lutego br., w dni powszednie od 9.00 do 19.00, w weekendy od 14.00 do 19.00.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.