Moto Tech

- Reklama -

Biłgorajska przyroda (film)

W codziennym pośpiechu nie zauważamy piękna naszej biłgorajskiej ziemi, a zachwycamy się Mazurami, Bałtykiem czy Tatrami.

Ziemia biłgorajska to łąki, małe strumyki, lasy i polany pełne słońca. Zróżnicowany krajobraz zachęca do spacerów ścieżkami leśnymi lub wycieczek szlakami rowerowymi. Jest to wielkie leśne uzdrowisko, które leczy zarówno umysł, jak i ciało.

Piękne malownicze tereny sprzyjają turystyce dzięki przebiegającym licznym szlakom rowerowym i pieszym. To sprawia, że miejsce jest idealne do odpoczynku.

Spędzenie tylko kilku godzin na łonie natury wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, przynosi spokój i radość życia. Przebywając tam możemy poczuć zapach rześkiego powietrza, usłyszeć śpiew ptaków, zrelaksować się, co z pewnością doda nam pozytywnej energii i sił. Lasy to jedyne miejsce na ziemi, które obfituje w czyste powietrze, jest miejscem ucieczki od miejskiego hałasu. Film poniżej: 

Na wyprawę szlakami rowerowymi z rodziną i znajomymi wystarczy jeden wolny dzień, najlepiej słoneczny. Taka forma odpoczynku staje się coraz bardziej popularna i daje możliwość odwiedzania wielu miejsc, dzięki którym w aktywny sposób można podziwiać piękno natury.

Niepowtarzalne walory przyrodnicze, liczne rzeczki i jeziorka pośród drzew na polanach składają się na wyjątkowość takiego miejsca, gdzie możemy zrelaksować się i posłuchać w spokoju odgłosów natury.

- Reklama -

Wybierając się na wycieczkę za miasto, warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić ciekawe chwile, które już się nie powtórzą. Szlaki rowerowe rozciągają się po całym regionie, wyznaczają trasy, które prowadzą do wyjątkowych miejsc.

Ciekawe doświadczenia daje obserwowanie dzikiej przyrody. Zdjęcia zrobione w czasie takiej wycieczki sprawiają nam radość i uwieczniają niezapomniane chwile.

Wiele tych szlaków rozciąga się aż do parków krajobrazowych i dalej do rezerwatów przyrody, które chronią liczne gatunki zwierząt i roślin. Takie drogi leśne i sieć szlaków rowerowych i pieszych to ciekawe miejsca o walorach przyrodniczych.

Odwiedzając zakątki leśne w okolicach Biłgoraju możemy na naszej drodze napotkać liczne gatunki dzikich zwierząt i owadów. – Możemy być dumni z czystych rzek. Teren ten jest wyjątkowo piękny, są tam miejsca nieodkryte, a pomijane przez nas w pośpiechu, jaki mamy zakodowany w głowach. Wystarczy zatrzymać się i usiąść na chwilę na poboczu drogi, rozejrzeć się wokoło, posłuchać szumu wiatru, odgłosów lasu, zobaczyć przelatujące obok motyle, poczuć zapach drzew – mówi Dariusz Maciocha, mieszkaniec Biłgoraja.

Zdjęcia wykonane są w lasach Nadleśnictwa Biłgoraj.

 

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.