- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska poseł listy pisze. Do rolników

Poseł Małgorzata Gromadzka z Biłgoraja nie pojawiła się na protestach rolników w naszym powiecie. Jak tłumaczy ze względu na sprawy rodzinne. Ale napisała list do rolników i mieszkańców wsi: - Proszę powiedzieć mi niektóre rzeczy prosto w oczy - mówi. I zaprasza na spotkanie do swojego biura poselskiego w Biłgoraju. Pełna treść listu poniżej.

- Reklama -

– Ze względu na sprawy rodzinne i brak możliwości uczestniczenia w dzisiejszym spotkaniu w Biłgoraju przedstawicieli Rady Powiatowej – Lubelskiej Izby Rolniczej publikuję list otwarty do rolników i mieszkańców wsi, który to list dzisiaj został wręczony wszystkim zebranym.
Zapraszam reprezentantów izby rolniczej, jak i przedstawicieli Solidarności RI na spotkanie w środę 14.02.2024 r. na godzinę 9.00 do mojego Biura Poselskiego w Biłgoraju w celu podjęcia wspólnych działań w dobie kryzysu. Jednocześnie zwracam się z apelem o wspólną pracę i dialog ponad podziałami politycznymi ze względu na powagę sytuacji w całej Europie.
Proszę przy tym o sprawiedliwą ocenę sytuacji, a także o merytoryczną ocenę moich dotychczasowych działań, a nie kierowanie w moim kierunku inwektyw i obelg, jakie miały miejsce dzisiaj na spotkaniu. Proszę powiedzieć mi niektóre rzeczy prosto w oczy. Niewybredne uwagi kierowane były także w kierunku Dyrektor mojego Biura Poselskiego, która reprezentowała mnie jako jedynego przedstawiciela parlamentu na tym spotkaniu.
Każdej ze stron dialogu należy się szacunek, dlatego też biorąc pod uwagę sytuację w której znaleźli się rolnicy, jeszcze raz zapraszam Państwa na spotkanie w moim Biurze Poselskim.
Swoje uwagi będą mi Państwo mogli przekazać osobiście – informuje Małgorzata Gromadzka.
A to jej list przesłany do rolników i mieszkańców wsi:

- Reklama -

29 Komentarze
 1. Henryk mówi

  A co na to PSL? Ani widu ani słychu! Oni są tam tylko PO to, żeby podnosić rękę , jak im każą i brać kasę.Nie głosujmy na tych zdrajców Polski.Oni nic dobrego nie zrobią dla naszego kraju.

 2. Anonim mówi

  wybraliście macie dalej rozdawnictwo

 3. Adam mówi

  Ale przeciez ktoś ją wybrał…..taki „mądry” Naród, któremu było tak źle. To teraz macie…

 4. Walenty mówi

  Mam nadzieję, że rolnicy przekażą relację z walentynkowego spotkania z Panią Poseł. Nie musi być tego samego dnia, może być dzień po. Może będą prezenty na walentynki?

 5. Anonim mówi

  Chora dziewczyna chce zaistnieć tylko niewite jak

 6. Anonim mówi

  Przecież ona te problemy rolników zna to po co się chce spotykać w biurze poselskim co przez dwa miesiące będąc posłem już zapomniała

 7. Babol mówi

  Jak teraz tak patrzę na tą Panią to jednak KO strzeliło sobie w stopę. Z Pisowcami się spotyka a chłopów wytyka.

 8. Anonim mówi

  bardzo wielka szkoda ale pewnie swoim córkom będzie podawać to świństwo dzień po a za kilkanaście lat będą pytania dlaczego maleje przyrost naturalny kto będzie pracował na nasze emerytury panie Tusk co ty z tą Polsko robisz

 9. Dzień po mówi

  szkoda że jej mama pigułki nie zażyła

 10. pan COGITO mówi

  Przecież to jakiś obłęd. Nic nie będzie. Wszystko wygaszane, krytykowane. Za poprzedniej kadencji PO-PSL nie był potrzebny Baltic Pipe. Nie było pieniędzy na tunel po Świną. Wyśmiewano przekop Mierzei Wiślanej. Likwidowano jednostki wojskowe, posterunki policji. Nie było pieniędzy na większe rewaloryzacje rent i emerytur, na pomoc socjalną. Okazało się, że jesteśmy liczącą się gospodarką na świecie, że zachodnie media dają nas za przykład. Że podwoiliśmy budżet, obniżyliśmy bezrobocie o 10 %. I to wszystko w czasie pandemii, wojny na Ukrainie i ekstremalnie głupiej opozycji. Czyli co teraz?. Bezrobocie 15%. Budżet 282 mld, miast 600. Czyli znów ubóstwo? Wyborcy PO i tej tzw. Trzeciej Drogi zapytajcie swoich wybranych co zamierzają. Czy pracują na to, by jechać do Niemiec na przysłowiowe szparagi, czy uciekać za chlebem nie wiadomo gdzie?.

 11. pan COGITO mówi

  Nie będzie niczego ale będzie bezrobocie i bieda. Nawet nie podreperujemy budżetu zbierając grzyby czy jagody bo nierząd 13 grudnia już pracuje nad prywatyzacją lasów. Są przecieki w tej sprawie.

 12. Józek mówi

  Eee pigułka jedź na granicę tam rolnicy ciągle blokują. Tam pogadaj. A nie tutaj szopkę robisz.
  Za chwilę sami sąsiedzi ci podziękują za cenę malin!

 13. pan COGITO mówi

  Najgorsze jest to, że wciąż na marne idzie przelana krew Rodaków za wolność, którą tak głupio traciliśmy. Znów aktualne jest porzekadło „..Polak przed szkodą i po szkodzie głupi..” (dotyczy naszych wyborów, głupoty politycznej, zaniku pamięci i zwykłego lenistwa umysłowego). Jak wyglądałby nasz Kraj, gdybyśmy byli trochę bardziej mądrzy?…… Ech ..

  1. Mieszkaniec mówi

   Takie myślenie prowadzi do kolejnego rozłamu. Obecnie potrzeba Razem realizować Siebie.

 14. Ewelina mówi

  pigułka po to wielkie niebezpieczeństwo dla młodych dziewcząt

  1. pan COGITO mówi

   Każda ingerencja w bardzo delikatny układ rozrodczy i hormonalny kobiety zakończy się fatalnie czyli bezpłodność no ale widać komuś oto chodzi.

 15. anty lewak mówi

  Kolejny list proszę pisać na Berdyczów.

 16. pan COGITO mówi

  Jak wyliczają twórcy raportu Kearney, już po uruchomieniu Port Lotniczy CPK zapewni w gospodarce 238 tys. nowych miejsc pracy. W 2040 r. zatrudnienie związane z lotnictwem wzrośnie do 217 tys. miejsc pracy, podczas gdy segment powiązany z koleją osiągnie pułap 73 tys. nowych etatów.

  Łącznie daje to w 2040 r. 290 tys. miejsc pracy związanych z CPK. Według wyliczeń firmy Kearney, już w pierwszym roku funkcjonowania nowego lotniska i pierwszego etapu części inwestycji kolejowych, CPK wygeneruje wzrost całkowitej produkcji w Polsce o 71 mld zł.

  Z kolei wartość dodana brutto, czyli suma dodatkowych zysków przedsiębiorstw, wynagrodzeń pracowników i amortyzacji środków trwałych za sprawą CPK zwiększy się o ponad 50 mld zł.

  Jak wynika z prognoz, od 2028 do 2040 r. wzrost łącznej produkcji z tytułu działalności CPK i infrastruktury powiązanej wyniesie łącznie 986 mld zł. Natomiast wartość dodana brutto zwiększy się łącznie w okresie prognozy o 780 mld zł.

 17. pan COGITO mówi

  Każdy logicznie myślący człowiek wie, że bezpieczeństwo żywnościowe Polski zapewniają nasi, polscy rolnicy uprawiając swoje gospodarstwa i hodując własne zwierzęta. W czasach gdy z łatwością można zablokować granice i nie pozwolić na jakikolwiek transport ważna jest samowystarczalność żywnościowa, nasza polska. Gdy ktoś tego nie pojmuje i myśli, że wszystko można przywieźć z innych państw to oznacza, że jest po prostu, pięknoduchem i kapuścianym głąbem i tyle.

 18. janoszek mówi

  Pani która nic nie może tłumaczy sie z tego nic nie robi.

 19. Piotrek mówi

  Nie dała rady dotrzeć na posiedzenie Izby Rolniczej to będzie spotkanie „dzień po”, albo „dwa dni po” to niewielka różnica. Chłopy idźta do biura, do wieżowca przy Komorowskiego i przeproście że termin nie pasował.

 20. radek mówi

  O ile z pewnymi elementami można się zgodzić, ze to PIS odpowiada za obecna sytuację w rolnictwie bowiem to „oni” podpisali umowę o wolnym handlu z Ukraina do 2024 czerwca. Nie zmienia faktu z obecna władza zajmuje juz stołki od 2 mc i oczekiwałbym odpowiednich kroków , ukaranie posłów, urzędników odpowiedzialnych za burdel w rolnictwie. W szczególności jednego co ma być w Biłgoraju nie długo a jego spółki skarbowe za które odpowiadał zakupił najwięcej zboża( jak podają media) .
  Do same posłanki zdaję sobie sprawę ze Pani z lewicy ( partia która dyskryminacje np przeciwko mężczyzn, rasizm wobec katolików, białych mężczyzn, czy całych narodów np Palestyńczyków , popieranie ludobójstwa w strefie gaza ( wypowiedz wasze przewodniczącej, jest nawet petycja aby ją odwołać), hipokryzje ekologiczną ( pospólstwo na rower, a my elita tylko samochody czy samoloty, wypowiedz Biedronia dlaczego On nie może podróżować koleją tylko lata samolot do Brukseli lub podróże samochodem, itp. macie w w standardach programowych. Ale powinna Pani pamiętać ze pierwsze kolejność dbać o potrzeby swoich wyborców, a rolnicy też są nimi

 21. tubylec mówi

  Pani poseł została gwiazdą w komisji Giertycha a wy tu że ona nie ma czasy dla rolników ona tam poszła do bardziej wzniosłych działań. Szkoda słów. Pozdrowienia dla jej wyborców

 22. Anonim mówi

  jedna kadencja i do domu. Wstyd

 23. Tak tak mówi

  Przed wyborami chwalą się, że są rolnikami, mają rodziny i znają problemy mieszkańców wsi. Po wyborach nabiera się wody w usta i zapomina się o tym co było…

 24. Tussk mówi

  koń do wozu czy wóz do konia?

  pigułka co ty bierzesz? zmień dilera.

 25. Pycha mówi

  No po takiej akcji to rolnicy na taczce ją wywiozą. Ledwie posłem została już chce rolników ustawiać?

 26. Rolnik mówi

  Ta Pani odleciała już całkiem. Na dywanik wzywa chłopów?

  1. Anonim mówi

   bo jest na pigułkach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.