AGD

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska policja szuka oszustów. Poznajecie?

- Reklama -

Na początku listopada ubiegłego roku w Biłgoraju na ulicy Kościuszki, dwóch nieznanych sprawców na tak zwaną „przewałkę” skradło pieniądze w kwocie prawie 3 000 złotych na szkodę 67 -letniej mieszkanki Biłgoraja. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci.

Metoda działania sprawców polega na obserwacji osób, które wypłacają pieniądze z banków. Następnie sprawcy idąc za upatrzoną osobą, zatrzymują ją wskazując na leżący na ziemi zwitek banknotów. Najczęściej pretekstem jest zapytanie pokrzywdzonego – czy nie zgubił leżących pieniędzy. W trakcie rozmowy i oglądania zwitka banknotów do rozmawiających podchodzi wspólnik złodzieja, który twierdzi iż właśnie zgubił pieniądze. Wtedy dochodzi do ” przewałki „. Oczywiście metoda ciągle ewoluuje, ale głównym celem oszustów jest spowodowanie aby ofiara wdała się w rozliczenia, podziały „znalezionych” pieniędzy, aby pokazała gotówkę, którą ma przy sobie.

- Reklama -

Właśnie taka sytuacja spotkała 67 – latkę. Po zaistniałym czynie sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia. Poszukujemy mężczyzn, których zarejestrował pobliski monitoring. Publikujemy ich wizerunki.

Zwracamy się do osób, które mogą posiadać informacje na temat mężczyzn. Prosimy o kontakt  z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. Informacje można przekazywać także telefonicznie pod numerem telefonu 47 815 22 10 bądź pod nr alarmowy 997.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.