- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska policja chce zniechęcić złodziei

We wtorek (5 lipca) policja w Biłgoraju organizuje akcję znakowania rowerów. Od godziny 9:00 do 14:00 zupełnie za darmo będzie można zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą. A wszystko w biłgorajskiej komendzie policji przy ulicy Polnej 1. Złodziei to pewnie nie wyeliminuje, ale może przynajmniej niektórych zniechęci.

- Reklama -

 

- Reklama -

Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia głównie przed sklepami, blokami czy posesjami. Zapominamy, że łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość. Wystarczy chwila nieuwagi, a łatwo możemy utracić nasze mienie.

Znakowanie jest kilkuminutową czynnością i jest bezpłatne. Wystarczy mieć ze sobą dowód zakupu roweru, czyli dokument potwierdzający, że rower jest naszą własnością, dowód osobisty i kartę gwarancyjną. Do znakowania rowerów policjanci stosują kod literowo-cyfrowy. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany. Po wykonaniu graweru, dane oznakowanego przedmiotu rejestrowane są w policyjnej komputerowej bazie danych. Właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. az mówi

    Od 9 do 14 stanowczo za długo.
    Maksymalnie do 10 .
    Potem juz ludzie nie funkcjonują.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.