- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska „czwórka” jest po pięćdziesiątce ! (zdjęcia)

Biłgorajska "czwórka" obchodzi dziś wielkie święto - Jubileusz 50-lecia. Z tej okazji w szkole odbywają się uroczystości z udziałem zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i absolwentów. Dziś do grona uczniów oficjalnie dołączyły pierwszaki, które złożyły ślubowanie.

- Reklama -

Uroczystą mszą świętą rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe Szkoły Podstawowej Nr 4. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście przeszli do sali gimnastycznej gdzie odbyła się część oficjalna oraz artystyczna. Obchody rozpoczęły się od uroczystego ślubowania uczniów klasy 1a i 1b.

Dyrektor Monika Bednarz powitała przybyłych gości, wśród których był burmistrz miasta Janusz Rosłan, przedstawiciele kuratorium, dyrektorzy biłgorajskich szkół, absolwenci, emerytowani nauczyciele, uczniowie i rodzice. Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca.

urząd MArszałkowski projekt

-Mury naszej szkoły opuściło w sumie 1896 absolwentów, którzy dziś pełnią ważne funkcje w mieście, powiecie i w państwie. Mamy wielkie szczęście,  że za przykład naszym uczniom możemy stawiać naszym uczniom postacie  z tej szkoły a nie z pomników mówiła dyrektor Bednarz. Jednym z absolwentów szkoły jest wiceburmistrz Biłgoraja Jarosław Bondyra, który z powodu choroby nie mógł uczestniczyć w uroczystościach.

 

Po oficjalnej części nadszedł czas na część artystyczną, w której uczniowie, absolwenci i rodzice recytacją, śpiewem i wspomnieniami przenieśli widzów w magiczną podróż do przeszłości.
Mam nadzieję, że wszechwładny czas zatrzyma się dziś na chwilę w swoim w szaleńczym pędzie w naszych wspomnieniach –  tymi słowami dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich w sentymentalną podróż do początków szkoły. Wspomnieniom towarzyszyła projekcja zdjęć z 50 lat funkcjonowania szkoły.
Wiele miejsca poświęcono byłym i obecnym nauczycielom. Ogółem 100 nauczycieli krócej lub dłużej pracowało w „czwórce” i to im 1896 absolwentów zawdzięcza to, kim dzisiaj są.
„Czwórkę” odwiedziliśmy również kilka tygodni temu podczas rozpoczęcia roku szkolnego:https://gazetabilgoraj.pl/trwa-rozpoczecie-roku-szkolnego-zdjecia/

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.