- Reklama -

Biłgorajska Akademia Sztuk Walki

Przez cztery lata działała w Biłgoraju Sekcja Karate, która w roku 2017 przekształciła się w Biłgorajską Akademię Sztuk Walki.

Od początku istnienia Biłgorajskiej Akademii Sztuk Walki Piotr Wojtkowski jest jej prezesem oraz trenerem. Akademia mieści się w budynku starej ciepłowni przy ul. Piłsudskiego 26 w Biłgoraju.

Pomieszczenie, w którym obecnie siedzibę ma Biłgorajska Akademia Sztuk Walki, zostało gruntownie wyremontowane na potrzeby prowadzenia tego typu działalności. Wcześniej wynajmowana była mała sala w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Tam zajęcia odbywały się przez 2 lata. Obecnie Akademia dysponuje odnowioną salą ćwiczeń, która ma około 70 mkw. powierzchni treningowej. Są tam także pomieszczenia sanitarne oraz szatnie.

– W tej lokalizacji funkcjonujemy od roku, ale Akademia działa już od 2017 roku. Wcześniej działała jako Sekcja Karate. Mamy swoją bogatą historię, mamy wysokie osiągnięcia na tle ogólnopolskim, a od 4 września minie rok, od kiedy tutaj zaczęliśmy pierwsze zajęcia. W zajęciach obecnie uczestniczy około 50 osób, ale nadal rekrutujemy chętnych – mówi Piotr Wojtkowski.

Treningi odbywają się codziennie, z wyjątkiem piątku. Chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił w samoobronie, mogą zapisać się i dołączyć do grup, które trenują w poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki.

- Reklama -

W sobotę Akademia organizuje dodatkowe zajęcia dla wszystkich uczestników. Są to zajęcia motoryczne, czyli poprawiające ogólną sprawność. W zajęciach tych mogą nieodpłatnie uczestniczyć rodzice i członkowie rodzin osób ćwiczących.

– Mamy do dyspozycji jeszcze jeden dzień w tygodniu, w którym w razie potrzeby założymy dodatkową sekcję (grupę) – informuje prezes Akademii. – Przyjmujemy kandydatów na treningi karate i na aikijujutsu. Jest to odmiana aikido, czyli alternatywa dla kogoś, kto chciałby potrenować coś innego niż karate. Zapraszamy na treningi z samoobrony – dodaje Piotr Wojtkowski. 

Chętni mogą kontaktować się od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00. Więcej szczegółów i informacji znaleźć można na stronie internetowej www.karate-do.com.pl. Jest tam również podany szczegółowy program zajęć oraz numer kontaktowy.

Dariusz M. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.