- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy urzędnicy: Do urn!

Biłgoraj mocno przypomina mieszkańcom miasta o niedzielnych wyborach. Urząd Miasta włączył się w ogólnopolską kampanię profrekwencyjną stworzoną przez Gdańsk #NieŚpijBoCięPrzegłosują!

- Reklama -

Burmistrz Janusz Rosłan i Zastępca Burmistrza Jarosław Bondyra zachęcają wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Biłgoraja do głosowania:

-Udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też przywilej i świętowanie demokracji. Każda i każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami, ale do wyborów warto pójść z wielu powodów. Przede wszystkim by móc decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających niemal wszystkich sfer naszego życia. Nie prześpijmy tego! – apeluje UM Biłgoraj

Nie możemy uznać demokracji za rzecz oczywistą. Demokracja i wolność nie zostały nam dane raz na zawsze. Musimy bronić naszej z trudem odzyskanej wolności i nie pozwólmy na niszczenie porządku prawnego ugruntowanego trójpodziałem władzy. Możemy to uczynić poprzez głosowanie w wyborach. Prawo to jest przywilejem, z którego nie wolno nam rezygnować. Nie pozwólmy, aby inni byli sprytniejsi od nas i zdecydowali za nas o przyszłości Polski. 15 października spotkajmy się w lokalach wyborczych! – zachęca burmistrz Janusz Rosłan.

Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 13 października 2019 roku w Biłgoraju wyniosła 60,17 procent:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Wierzymy, że frekwencja podczas wyborów organizowanych w dniu 15 października będzie w naszym Mieście o wiele wyższa – przekazują biłgorajscy urzędnicy.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. tylko PIS mówi

  Biorąc udział w referendum i skreślając 4 razy nie gwarantujesz że nikt nam niczego nie narzuci bo Polskie sprawy w Polskich rękach

 2. tylko PIS mówi

  Lista nr. 4 to gwarancja Polski silnej suwerennej i bezpiecznej nie zmarnuj tej okazji

 3. tylko PIS mówi

  Te wybory zdecydują nie tylko jaka będzie Polska a czyja ona będzie czy o Polskich sprawach będą decydować Polacy czy telefon z Berlina . Te wybory zdecydują nie tylko o przyszłości Polski a przede wszystkim o jej suwerenności . Polacy drugiej szansy może nie być

 4. Mieszkaniec mówi

  Tylko Beata Strzałka! 15 głosujemy na 13 😉
  Miasto Biłgoraj i powiat Biłgorajski musi mieć swojego posła!

 5. Biłgoraj mówi

  Grzegorz Wróbel do sejmu! Głosujemy na 10 z PiS!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.