- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy pływacy zaczęli nowy sezon

Bardzo dobrze rozpoczęli sezon biłgorajscy pływacy. W pierwszych po wakacyjnej przerwie zawodach zajmowali czołowe lokaty, a co ważniejsze ustanawiali nowe rekordy życiowe.

- Reklama -

W Lublinie odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej. Zawodnicy musieli zaprezentować się wszystkimi stylami oraz stylem zmiennym. Spartanie trenowani przez Pawła Łukaszczyka zdominowali swoją kategorię wiekową wśród chłopców wygrywając wszystkie konkurencje.

Dwie pierwsze lokaty na najlepszego zawodnika zajęli Marcel Jonczak i Michał Giruć. Pecha miał Kornel Kulanin, który uzupełniłby pierwszą trójkę ale otrzymał dyskwalifikacje w stylu zmiennym. Na podium lubelskich zawodów również: Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Martyna Łyczak, Patrycja Pieczykolan i Nataniel Kobak. W klasyfikacji medalowej całej imprezy biłgorajska Sparta zajęła wysokie drugie miejsce.

- Reklama -

Młodsza grupa brała udział w Otwartych Mistrzostwach Staszowa. Rozpędzający się z dnia na dzień młodzi Spartanie zdobyli w tych zawodach dwa medale. Na drugim miejscu podium zameldował Wojciech Grasza na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Stopień niżej również klasykiem uplasowała się Hanna Grum. Trzecie miejsce ale na 50 metrów stylem grzbietowym zajął Dominik Palka.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia dostępne na stronach klubu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.