- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy licealiści nie biorą jeńców. A była tu cała Polska (foto)

Szesnaście zespołów ze szkół w całej Polsce. Wśród nich I LO im.ONZ w Biłgoraju. I walka w 50 edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Kozienicach. Jest super bo i nasi uczniowie spisali się świetnie.

- Reklama -

Zawody obejmowały część teoretyczną z zakresu krajoznawstwa, turystyki, topografii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy oraz część praktyczną: marsz na orientację, turystyczne ABC (pomiary terenowe, planowanie wycieczki, rozpoznawanie zabytków województwa mazowieckiego oraz drzew i krzewów Puszczy Kozienickiej), rowerowy tor przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy (samarytanka) oraz ocenę zdobytych odznak turystycznych PTTK.

Do finału zakwalifikowało się 16 najlepszych zespołów z całej Polski, w tym dwa z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.  W rywalizacji konkursowej licealiści z ONZ-etu odnieśli znaczące sukcesy. Drugie miejsce zdobyła drużyna w składzie: Agata Karolczak, Eryk Łoński i Natalia Rębacz, na szóstym miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Anna Szubiak, Dominika Szubiak oraz Wiktor Banach. Warto wspomnieć, że zespół Ani, Dominiki i Wiktora zwyciężył w konkurencji turystyczne ABC, a w klasyfikacji indywidualnej Ania i Eryk zajęli III miejsce w teście wiedzy krajoznawczej. Ponadto Ania i Wiktor zostali wyróżnieni przez firmę Esri Polska w konkursie sprawdzającym wiedzę na temat zwiedzanych w czasie turnieju miejsc oraz historii OMTTK:

urząd MArszałkowski projekt

–  Udział w zawodach na szczeblu centralnym turnieju był dla uczniów I LO im. ONZ okazją do sprawdzenia wiedzy krajoznawczej i poznania walorów turystycznych Kozienic, Czarnolasu, Studzianek Pancernych i Mniszewa. Podczas wyjazdu licealiści nawiązali nowe znajomości, a także skorzystali z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Opiekunem uczniów był Mirosław Obszański – komentuje I LO im.ONZ w Biłgoraju

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.