- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanin został właśnie mistrzem Polski! W czym? (FOTO)

Paweł Kowalczyk z Biłgoraja został właśnie Mistrzem Polski Młodych Dekarzy. Sprawa jest całkiem poważna, bo była to trzydniowa rywalizacja w Poznania, a na starcie stanęły dekarskie gwiazdy ze wszystkich ważnych szkół w Polsce. W sumie jedenastu uczniów, w tym przedstawiciele Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

W Poznaniu odbyła się II Edycja Ogólnopolskich Młodzieżowych Międzyszkolnych Mistrzostw Dekarzy.
Do rywalizacji przystąpiło 11 zawodników. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących reprezentowali: Bartłomiej Bartosiewicz, Patryk Lębryk i Paweł Kowalczyk. Zawodnicy mieli do wykonania pokrycie dachowe z blachodachówki modułowej z montażem obróbek blacharskich i wykonanie attyki.
Rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Bezkonkurencyjnym, jednak okazał się Paweł Kowalczyk uczeń III klasy branżowej szkoły na kierunku dekarz w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – zdobył 1 miejsce i jest Mistrzem Polski Młodych Dekarzy , II miejsce zdobył reprezentant z Myślenic, a III rewelacyjny 14 latek z Chełmna.
Serdeczne podziękowania dla Biłgorajskiego Stowarzyszenia Dekarzy za współpracę i pomoc w organizacji transportu uczniów – przekazuje biłgorajska szkoła.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Turobin mówi

    🤔🤔🤔 Dziennikarzyno: Nie Poznania, tylko w Poznaniu. Budowlanka w Biłgoraju nie jest szkoła wyższą, tylko zawodową i technikum. Paweł Kowalczyk nie jest z Biłgoraja, tylko z Turobina. Dziennikarzyno, proszę nie pisz więcej głupot i nie ośmieszaj się 🥺🤭

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.