Biłgorajanki najszybsze w całym województwie

W Adamowie (pow.łukowski) odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych. Drużyna dziewcząt z I LO im. ONZ w Biłgoraju, w pięknym stylu i drugi rok z rzędu, zdobyła złoty medal.

Zespół biegaczek z I LO im.ONZ awansował do Ogólnopolskich Drużynowych Biegów Przełajowych, które odbędą się w Bydgoszczy 27 kwietnia 2023 roku. Drugie miejsce zajęła drużyna z Hrubieszowa, a trzecie – dziewczęta z Białej Podlaskiej. W zawodach startowało 8 zespołów z sześciu rejonów.
Biłgorajską szkołę reprezentowały:
Marlena Tyszko II C, Natalia Metner II F, Oliwia Leleń II E, Kinga Cich I B, Anastasiia Honchar I H, Oliwia Rożek I H, Roksana Rożek III B. W Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych w biegu na 1000m Marlena Tyszko zajęła III miejsce. Opiekunem drużyny jest Izabela Skakuj.