karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanka tworzy … haiku

Wiecie co to jest haiku? To japońska forma poetycka. Co ma wspólnego z Biłgorajem? Nauczycielka języka polskiego z Biłgoraja, trafiła ze swoją twórczością do ogólnopolskiej antologii "Ciężar pyłu. Haiku dla Ukrainy". Zamieszczone w niej utwory zostały zainspirowane okolicznościami wojny w Ukrainie, są reakcją polskich autorów haiku na dramatyczne wydarzenia.

- Reklama -

Iwona Danuta Startek jest poetką od pond trzydziestu lat. I współzałożycielką Biłgorajskiej Plejady Literackiej. Współpracuje z polonijnym czasopismem wydawanym w Liege (Belgia) „Listy z Daleka”.
-Nie pochodzę z Biłgoraja, ale pracuję tu jako nauczycielka języka polskiego – mówi nam poetka, która prowadzi też swojego bloga.

- Reklama -

Antologia jest w trzech językach. Utwory zostały opublikowane w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Z poetów biłgorajskich znalazło się w antologii haiku Iwony Danuty Startek.

Jeden egzemplarz antologii trafił już do ukraińskiej kawiarni „Jak w domu..”, przy ul. Kopernika w Biłgoraju. Jest to szósta ogólnopolska antologia haiku, w którejreprezentację znajduje Biłgorajska Plejada Literacka.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.