- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanin zrobił album Igi Świątek !

- Od ponad 20 lat nie byłem w Biłgoraju. Tu się urodziłem, tu grałem w Ładzie, ale też w kilku innych klubach w powiecie. A teraz? Pracuję w USA i zajmuję się fotografią sportową, bo to moja wielka pasja. Zrobiłem właśnie pierwszy album ze zdjęciami Igi Świątek - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej - Andrzej "Jawa" Jaworski, były piłkarz Łady Biłgoraj, od ponad 20 lat mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Cała i dłuuuuuga rozmowa z Andrzejem, w najnowszym papierowym wydaniu.

- Reklama -

Co były piłkarz Łady Biłgoraj robi w USA?

Ukończyłem Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie w 2002 roku. I zaraz po studiach wyjechałem razem z żoną do Stanów. Minęło ponad 20 lat od naszego wyjazdu.

Czym się tam zajmujesz?

Teraz mieszkamy w Connecticut w miejscowości Monroe, w północno-wschodniej części USA. A wcześniej przez 17 lat mieszkaliśmy w Nowym Jorku. A czym się zajmuję? Na co dzień pracuję na budowie, tak, jak większość nas tutaj, tych imigrantów z całego świata. A dodatkowo zajmuję się fotografią i to jest taka moja wielka pasja. Łączę przyjemne z pożytecznym.

Skromnie mówisz, ale wiem, że masz wielkie sukcesy. Widziałem ostatni album ze zdjęciami Igi Świątek. Nie każdy ma takie dokonania.

To jest dopiero mój pierwszy taki własny, prywatny i autorski album, który się ukazał. Ja przez wiele lat fotografowałem różne sporty. Na przykład w latach 2010-2015, jeździłem co roku na Mister Olympia do Las Vegas. To bardzo popularne zawody kulturystyczne. Miałem z tego mnóstwo zdjęć i sporo publikacji. Także w gazetach w Polsce. Ale ten album ze zdjęciami Igi Świątek to jest moje pierwsze takie wydawnictwo.

- Reklama -

Tylko jak to się stało?

Pomysł narodził mi się podczas ubiegłorocznego turnieju US Open. Iga miała coraz większe wyniki i stawała się coraz bardziej popularna na świecie. Ta gorączka jej występów cały czas rosła. Kiedy wygrała, to siedzieliśmy sobie tam całą naszą ekipą. Piliśmy piwko po tym turnieju i tak pomyślałem: kurde, jest wielki sukces, jest wielka okazja, to pasuje z tego zrobić fajny album? Oczywiście miałem trochę przeszkód po drodze, bo wiele osób zaczęło mi podcinać skrzydła i mówić, że to się nie uda. Ja akredytację fotoreporterską dostaję poprzez agencję tenisową, dla której robię zdjęcia. Próbowali mnie zniechęcić.

Tylko jeszcze Iga Świątek musiała się zgodzić.

(…)

A może tak album ze zdjęciami Łady Biłgoraj? Z kim z byłych piłkarzy, Andrzej Jaworski utrzymuje kontakt? Kiedy odwiedzi rodzinne miasto? Czy planuje powrót do Polski? Czy kibicuje Ładzie i co wie o klubie?  I jeszcze sporo innych pytań. Odpowiedzi i cała rozmowa tylko w najnowszej papierowej Nowej Gazecie Biłgorajskiej. 

O sporcie w powiecie biłgorajskim, przez całą dobę informujemy na:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.