- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Biłgorajanin został wicemistrzem świata! (foto,video)

Mateusz Milczuk z Biłgoraja został właśnie wicemistrzem świata w Street Workout w kategorii freestyle! Zawody odbyły się w stolicy Łotwy, Rydze : - Zajęło mi to 14 lat, urodziłem się w Biłgoraju i tam zaczynałem ćwiczyć na pospawanym drążku z kilku rur - mówi nam Mateusz. Jest to największe osiągnięcie do tej pory w Polsce wśród mężczyzn.

- Reklama -

Sama rywalizacja w Street Workout to połączenie kalisteniki (treningu z własną masą ciała), a także gimnastyki i akrobatyki. Łącznie we wszystkich kategoriach brało udział 200 zawodników z całego świata. Między innymi z Meksyku, Hong Kongu i Malezji:

– W kategorii freestyle u mężczyzn, jeszcze nigdy nikt z Polaków nie zdobył medalu na Mistrzostwach Świata więc jest to dla mnie szczególe wyróżnienie – tłumaczy biłgorajanin.

Mateusz Milczuk ma 32 lata, jest magistrem wychowania fizycznego, trenerem kalisteniki i street workout, oraz instruktorem gimnastyki. Urodził się w Biłgoraju, tu chodził do Szkoły Podstawowej nr 5 oraz, oraz do technikum RCEZ:

-Wiele osób może kojarzyć mnie z jazdy na rolkach, bo zajmowałem się tym 12 lat aż do momentu kiedy zacząłem trenować Street Workout. Obecnie mieszkam w Krakowie i tam dalej się rozwijam – mówi Mateusz, Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

Mistrzostwa świata były organizowane przez World Street Workout Calisthenics Federation, czyli największą organizację Street Workout i kalisteniki na świecie. Co ciekawe żona Mateusz Milczuka – Katarzyna Bielecka, jest mistrzynią Europy i Polski w Pole Dance.

Lipiec (Mokrzycka)

Kolejny start biłgorajanina to Mistrzostwa Polski, już  8-9 września w Nadarzynie pod Warszawą, na międzynarodowych targach FIWE: – Oczywiście jak tylko mam wolny weekend odwiedzam Biłgoraj. Prawdopodobnie będę jeszcze we wrześniu lub październiku – zapowiada Mateusz.

Gratulujemy sukcesu!

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.