karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanin robi karierę w NASA (foto)

Z Biłgoraja też można wybić się w wielki świat. Absolwent I LO im.ONZ - Filip Maciejewski, jest obecnie pracownikiem w centrum badawczym NASA Ames Research Center w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Pamięta jednak o swojej szkole i spotkał się właśnie online z uczniami biłgorajskiego liceum.

- Reklama -

Ośrodek w Kalifornii zajmuje się m. in. badaniami w zakresie aeronautyki, analizy fotografii powietrznych, wysokowydajnych obliczeń, eksploracji przestrzeni kosmicznej, a także obliczeń kwantowych czy szeroko pojętej informatyki.

Podczas wideokonferencji Filip wspominał czas spędzony w liceum, opowiadał o ulubionych przedmiotach i zajęciach oraz decyzjach, które pozwoliły mu podjąć studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Miał także możliwość wirtualnego spotkania z wychowawczynią, Barbarą Bedą.

- Reklama -

-Niezwykle ciekawa była rozmowa na temat pracy Filipa, który aktualnie zajmuje się zagadnieniami związanymi z komputerami kwantowymi i sposobami wykorzystania inżynierii kwantowej. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem z niecodziennym gościem. Chętnie zadawali pytania związane z fizyką kwantową i kubitami. Licealistów interesowały też zagadnienia dotyczące poszukiwania rozwiązań problemów, z którymi zmagają się naukowcy w obecnym czasie. Filip podpowiadał młodszym kolegom, co jest potrzebne, by osiągnąć sukces i jakie działania należy podejmować, żeby zrealizować swoje cele i marzenia – przekazują organizatorzy spotkania.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.