- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanin najlepszy w Europie?

Karol Kręt, kierowcy wyścigowy z Biłgoraja, może zostać najlepszym kierowcą serii Porsche Sports Cup Deutschland. Biłgorajanin przygotowuje się do ostatniej rundy cyklu, a ta 7-8 października na niemieckim torze w Hockenheim: - W tym momencie liczy się zabezpieczenie pierwszego miejsca w sezonie - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

– Plan na tą rundę to przede wszystkim zachować zimną głowę, bo u każdego ten poziom stresu na finale będzie wysoki i podejrzewam, że wygra sezon ten, który pojedzie najmądrzej i najspokojniej. Będę starał sie walczyć o skończenie sezonu na P1, ale nie będzie to proste. Zawodnik z którym konkuruje o pierwsze miejsce jest na tym torze, jest bardzo szybki co pokazała nam pierwsza runda na której wygrał oba wyścigi jeśli dobrze pamiętam. Więc sprint jadę ze spokojem i dam z siebie wszystko a może uda się wygrać sezon, natomiast w endurance sprawa wygląda dla mnie dużo lepiej.  Z tego co spojrzeliśmy na szybko w punkty to musimy tak naprawdę dojechać, wiec jeśli będą sytuacje w których dojdzie ryzyko wypadku to najprawdopodobniej będę skłonny oddać pozycje. W tym momencie nie liczy się już pojedynek o pozycje w wyścigu, a zabezpieczenie pierwszego miejsca w sezonie – mówi Karol Kręt Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

Przypomnijmy, Karol Kręt to drugi wicemistrz Porsche Sport Cup Deutschland z sezonu 2022. Dokonał tego jako najmłodszy kierowca w historii.

Trzymamy kciuki za kierowcę wyścigowego z Biłgoraja, a o wynikach będziemy oczywiście informować na: www.gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.