kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanie mieszkający w Niemczech przekazali dary o wartości 40 tys. euro

Pochodzący z powiatu biłgorajskiego, a mieszkający na co dzień w Niemczech zebrali i zakupili najpotrzebniejsze dary dla walczących z rosyjską agresją Ukraińców. Ich łączna wartość to 40 tysięcy euro.

- Reklama -

Wśród darów przywiezionych dziś do powiatowego HUB-u były medykamenty i leki, w tym leki specjalistyczne, artykuły higieniczne, preparaty dla dzieci oraz wózki inwalidzkie.
Koszt samych leków to około 20 tys. euro. Kolejne 20 tys. euro to koszt pozostałych darów. Jeszcze dziś dostarczony towar środkami transportu będącymi w posiadaniu powiatu biłgorajskiego trafi na granicę a stamtąd do Rawy Ruskiej, Żółkwi oraz do Lwowa.

urząd MArszałkowski projekt

– Jestem bardzo dumny, że mieszkańcy naszego powiatu, którzy w Niemczech pracują i mieszkają tam od kilku czy kilkunastu lat oraz osoby z naszego regionu zorganizowały akcję charytatywną i zbiórkę środków i darów dla walczącej Ukrainy. Zebrali potężny transport leków, medykamentów i artykułów higienicznych, które trafiły do Biłgoraja do naszego Powiatowego Magazynu Pomocy, a stąd jeszcze dziś przetransportujemy je do Tomaszowa Lubelskiego i na granicę – poprzez struktury Euroregionu Roztocze – do Rawy Ruskiej, Żółkwi oraz do Lwowa. Stamtąd będą kolportowane w kolejne miejsca Ukrainy. Wiem, że w zbiórkę tych produktów zaangażowało się wiele osób, to jest pomoc dedykowana, konkretna, artykuły, które tam na miejscu są szczególnie potrzebne – podkreśla starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

– Jesteśmy w kontakcie ze starostą biłgorajskim, który poinformował nas, co konkretnie potrzeba, aby przekazać na Ukrainę pozostającym tam obywatelom. Po skoordynowaniu tej pomocy z władzami powiatu, jako klub piłkarski Polonia Wiesbaden zorganizowaliśmy charytatywne mecze. Środki zebrane z biletów przeznaczone zostały na zakup najpotrzebniejszych rzeczy. Był także piknik, zbiórki darów i środków. To wszystko przywieźliśmy do powiatu biłgorajskiego i stąd trafi to na Ukrainę – zaznacza pochodzący z powiatu biłgorajskiego Damian Gzik.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Medykamenty i leki można podzielić na kilka grup, są to przede wszystkim środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, środki stosowane w leczeniu i wspomaganiu leczenia infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zapalenia płuc i oskrzeli. – Są tam także termometry i artykuły medyczne stosowane w leczeniu stanów zapalnych oka, środki stosowane w leczeniu grypy i przeziębienia, środki wzmacniające i przeciwzapalne oraz antybakteryjne, środki stosowane przy łagodzeniu ran otwartych, maści i leki przeciwzapalne dla dzieci czy środki stosowane do oczyszczania ran – dodaje pan Damian. 

Dary zostały spakowane i środkami transportu powiatu biłgorajskiego jeszcze dziś mają trafić do Tomaszowa Lubelskiego. – Dziękuję wszystkim osobom za ten dar serca. Ta pomoc trafi w te miejsca, gdzie jest w tej chwili potrzebna. Dzięki temu możemy mądrze pomagać. Ta pomoc to także wyraz solidarności z narodem ukraińskim i przejaw tego, że Polacy także poza granicami naszego kraju spieszą z pomocą – podkreśla Andrzej Szarlip.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.