- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj ze swoją grą? Ktoś to kupi?

Kupuję Lipiny Górne-Lewki i stawiam hotel w w Chłopkowie. Wyrzuciłeś sześć, przesuwasz się do Nadleśnictwa Biłgoraj i pauzujesz tu dwie kolejki. Brzmi znajomo? Pewnie, że tak, bo przypomina grę Monopoly. Chełm ma właśnie swoją edycję tej kultowej gry: - Oczywiście to większe miasto od Biłgoraja, ale nie przesadzajmy, że to jakieś Las Vegas. Generalnie chodzi o sam pomysł i czy mógłby się przyjąć w Biłgoraju - pyta nas mieszkaniec miasta. Dlatego pytamy. Kupilibyście Monopoly z ... powiatem biłgorajskim?

- Reklama -

-Sydney, Dubaj, Katowice, Opole, a teraz także Chełm! Nasze Miasto dołącza do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie, które mają swoje edycje kultowej gry MONOPOLY –chwali się Chełm. Czyli miasto, które ma ponad 60 tysięcy mieszkańców, to znaczy niespełna trzy razy więcej niż Biłgoraj.

-Moim zdaniem to bardzo fajny i niestandardowy pomysł na promocję miasto. Spodziewam się zaraz lawiny hejtu ze strony tych wszystkich internetowych „mundrołków”, którzy wiedzą wszystko i wszystkich znają, ale tak luźno rzucam pomysł. Nie sądzicie, że Biłgoraj powinien się w końcu zacząć nieco inaczej promować, niż organizując wiecznie żydowskie festiwale dla pięciu osób i koncertowe gale dla kilkunastu emerytów? To jest jakieś Średniowiecze jak dba o wizerunek Biłgoraj. Przepraszam wczesne Średniowiecze, patrząc na to jaki pomysł mają podobnej wielkości miasta. I do tego wcale nie trzeba kasy, bo tym zasłaniają się wiecznie urzędnicy, tylko w końcu obrotnych i pomysłowych ludzi  – napisał do nas mieszkaniec Biłgoraja, proszący o anonimowość.

MONOPOLY łączy graczy z całego świata! Zarówno w klasycznej odsłonie gry, jak i w wersji licencyjnej, celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy. Edycje miejskie to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki! Zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i słynne miejscówki. Personalizacji podlega również szata graficzna gry oraz jej komponenty. Szczególnie interesujące są karty „Szansy” oraz „Kasy Społecznej”, w których znajdzie się sporo lokalnych smaczków! Projekt planszy jest konsultowany z przedstawicielami mieszkańców, a sama gra ma godnie reprezentować region. Efekt finalny MONOPOLY pozostaje niespodzianką, aż do dnia premiery.

Co ciekawe Chełm oddał w ręce mieszkańców wybór jednego pola w tej edycji! Na planszy znalazły się również lokalne : hotele, restauracje, obiekty sportowe, lokalne przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, muzea, co fajnie promuje miasto. .

–  To z pewnością wspaniała promocja dla miasta, ale przede wszystkim nie lada gratka dla młodszych i tych trochę starszych mieszkańców. Istotne jest również to, że jedno z pól wybrali sami chełmianie w głosowaniu. Życzę Państwu udanej rozgrywki – mówi Jakub Banaszek, prezydent Miasta Chełm.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nie pytamy nawet biłgorajskich urzędników o komentarz i ewentualne przymiarki, bo z grubsza każdy spodziewa się odpowiedzi. Ale pytanie do mieszkańców. Zagralibyście w taki lokalny „Monopol” i kupili grę? Czy tradycyjnie lepiej ponarzekać i machnąć ręką?

MONOPOLY w liczbach:

– ponad 80 lat na rynku. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku,
– 200 mln egzemplarzy sprzedanych od 1935 roku,
– ponad 200 wersji lokalnych,
– średni czas przebywania gry w rodzinie – co najmniej 2 pokolenia,
– liczba najliczniejszej znanej kolekcji gry – ponad 90 edycji,
– najdłuższa gra trwała 70 dni.

MONOPOLY – klasyczna gra planszowa oryginalnie wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. Gra polega na handlu nieruchomościami, daje graczom szansę obracania wielkimi pieniędzmi i szybkiego wzbogacenia się. Rozpoczynając od pola START, należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.

 

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Marcin mówi

    No i to jest pomysl!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.