- Reklama -

Biłgoraj wyróżniony

27 kwietnia br. podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowego w Krakowie odbyła się uroczysta gala, na której wręczono statuetki i dyplomy zwycięzcom Rankingu energii odnawialnej za rok 2017.

Samorządy biorące udział w rankingu oceniane są przez jury konkursu w zakresie promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych. Klasyfikowane są projekty związane z wykorzystywaniem energii słonecznej, geotermalnej, wodnej, wiatru, otoczenia i biomasy.

Gmina Miasto Biłgoraj zajęła I miejsce wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich, wyprzedzając miasta Bolesławiec i Siewierz. Podczas tego kongresu wręczono również wyróżnienia zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2017.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając rywali, eksperci Związku Powiatów Polskich wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych
i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

W tym rankingu Gmina Miasto Biłgoraj zajęła II miejsce.

Na uroczystej gali obecny był zastępca burmistrza Biłgoraja Michał Dec, który odebrał statuetki i dyplomy dla naszego miasta w obu kategoriach.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.