- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj wygrał w głosowaniu RMF FM

Ze znaczną przewagą głosów (72 procent) Biłgoraj zwyciężył w internetowym głosowaniu słuchaczy RMF FM. Teraz nasze miasto odwiedzi radiowy wóz transmisyjny.

Tym razem z Biłgoraja będzie nadawana audycja w ramach cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Tak zdecydowali słuchacze i internauci w głosowaniu na stornie RMF24.pl. Audycja zostanie wyemitowana na antenie w najbliższą sobotę, punktualnie od 8:00.

Taki opis czytamy na stronie RMF FM: „Biłgoraj powstał w latach 70. XVI wieku. Akt lokacyjny wydał król Stefan Batory w 1578 roku we Lwowie. Od momentu powstania miasto było ośrodkiem rozwijającego się rzemiosła – szczególnie produkcji sit, która stała tutejszą specjalnością. Dziś przypomina o tym skansen będący filią biłgorajskiego Muzeum Rzemiosł Ludowych.Biłgoraj to jednak nie tylko tradycje sitarskie. Warto wspomnieć o hodowli koni biłgorajskich, zajrzeć do klasztoru Franciszkanów czy przysiąść na ławeczce obok noblisty Isaaca Bashevisa Singera. Nie można zapomnieć też o unikalnej przyrodzie – miasto otoczone jest Puszczą Solską, a w jego pobliżu znajduje się między innymi rezerwat Obary chroniący torfowiska leśne”.

RMF FM odwiedziło już Zamość, Kraśnik czy Krasnystaw. Teraz kolej na Biłgoraj. Czekamy więc na audycje i zapraszamy do słuchania.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.