- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj wrócił z Bułgarii (zdjęcia)

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wrócili z bułgarskiego Burgas. A tu brali udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+. Głównym celem współpracy było znalezienie inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań dla ekologicznych problemów występujących w miastach na całym świecie.

- Reklama -

Uczestnicy z Bułgarii, Grecji, Polski, Rumunii i Słowacji w ramach projektu tworzyli ulotki propagujące ekologię, a także uczestniczyli w wycieczce na farmę permakultury, gdzie zapoznali się z naturalnymi metodami zwiększania plonów. Ponadto bułgarskie liceum przygotowało wykład dotyczący wykorzystania cyfrowego systemu inteligentnych rozwiązań IoT – „Internet of Things” („Internet Rzeczy”).

- Reklama -

Podczas pobytu w Bułgarii uczniowie wzięli również udział w licznych wycieczkach. Zwiedzili między innymi jedno z najpiękniejszych miast bułgarskiego wybrzeża –  Sozopol, z mnóstwem zabytkowych budowli, przepiękną nadmorską promenadą i piaszczystą plażą. Uczestniczyli w rejsie po Morzu Czarnym, zwiedzili Wyspę św. Anastazji, zabytkowy klasztor i latarnię morską. W wolnym czasie korzystali z pięknej pogody, kąpali się w morzu oraz spacerowali po Burgas.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź