- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj się wyludnia. Co roku kilkaset osób mniej

Biłgoraj ma coraz mniej mieszkańców. Tylko w 2020 roku, ubyło 324 mieszkańców mniej. Zwracają na to uwagę radni, a przynajmniej niektórzy. Na ostatniej sesji jeden z nich nawet dokładnie wyliczył.

- Reklama -

-Miasto systematycznie się wyludnia. Co roku, od kilku lat miasto jest mniejsze o kilkuset mieszkańców. W 2020 liczba mieszkańców zmniejszyła się o 324 osoby – zauważył radny Łukasz Pracoń. 

Co na to władze miasta?

-W 2008 dzietność wynosiła 1, 43 proc, teraz  jest to 1, 1proc.  I nawet programy rządowe nie zmieniają tego faktu. Jak to wygląda w Biłgoraju? Mamy wolne miejsca w przedszkolach i żłobkach, a  dzieci się nie rodzą? Dlaczego? Nie wiem- zastanawiał się zastępca burmistrza miasta, Jarosław Bondyra.

- Reklama -

Zdaniem urzędników, rynek pracy w Biłgoraj wcale … nie odstrasza, a  na prywatnych firmach widnieją banery:  „Przyjmiemy  do pracy”.

– Ponadto codziennie 4 tys ludzi przyjeżdża do pracy do Biłgoraja.  To oznacza, że jesteśmy prężnym rynkiem. Jesteśmy jednym z czołowych pracodawców w regionie. Rywalizujemy z Tomaszowem Lubelskim o pierwsze miejsce – podsumował wiceburmistrz.

Radnego Praconia tłumaczenia te nie zadowalają.  Jego zdaniem wypowiedz burmistrza Bondyry była wręcz arogancka i szydercza. Poza urodzeniami i zgonami, składowymi wyludniania jest sytuacja na rynku pracy, komfort życia oraz sytuacja na rynku rozwoju – odpowiedział radny. Jak mówi, na rynku jest sporo szkółek sportowych, które z powodu braku odpowiedniego finansowania,  nie dają możliwości rozwoju sportu. Zdaniem Praconia dlatego właśnie rodzice z dziećmi opuszczają miasto.

Do tematu odniósł się również burmistrz Rosłan, który zauważył, że  od 2015 do 2021 w Polsce ubyło 412 tys mieszkańców. Spadek populacji Biłgorajan to stosunkowo,  tyle  co w całej Polsce. Taki jest trend- zakończył temat burmistrz.

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Elf mówi

  Tylko w 2020 roku ubyło 324 mieszkańców mniej….. Redaktorze,me oczy krwawią!

 2. Escobar mówi

  Oni są prężnym rynkiem…..
  To są urojenia włodarzy tego miasteczka. Sami mają dobre posady wiec na co tutaj narzekać?
  Prawda jest taka ze w Biłgoraju jak i innymi tego typu podobnym miasteczkach żyje się złe. Niema tolerancji, wszędzie panują jakieś dziwne układy. Wszyscy się znają, wszystko załatwia się po znajomości.
  Czy takie małe miasteczka są dobrymi miejscami do życia? Chyba każdy wie.

Zostaw odpowiedź