- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj pod wodą (filmy)

Wystarczyło pół godziny ulewnego deszczu, aby posesje wielu mieszkańców zalała woda. Strażacy mieli pełne ręce roboty. 

W sobotę 20 czerwca nad Biłgorajem rozpętała się burza z ulewnym deszczem. Grzmiało i lało. Przez kilkadziesiąt minut opady były bardzo intensywne, a kanalizacja burzowa nie nadążała z odprowadzeniem wody. Wiele ulic było zalanych, a niektóre posesje podtopione.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju  w godz. 16.30 -17.10 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Biłgoraju odebrał ponad 20 zgłoszeń o zalanych ulicach, posesjach i podtopionych obiektach. Dzwonili mieszkańcy ul. Łąkowej, Północnej, Kalinowej, Kolberga, 3-go Maja, Długiej, Janowskiej, Wschodniej, 11 Listopada, Pogodnej, Cegielnianej. Wszędzie tam zostały zadysponowane strażackie zastępy by prowadzić działania ratownicze związane przede wszystkim z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic, garaży, budynków gospodarczych, domów mieszkalnych i innych obiektów. Prawie do godz. 20 wpływały kolejne zgłoszenia. Pomocy oczekiwali następni mieszkańcy ul. Długiej, 11 Listopada, Zwierzynieckiej, Wrzosowej, Gorajskiego, Pięknej, Cegielnianej, Chłodnej.
Łącznie straży PSP oraz OSP uczestniczyli w 25 interwencjach, które trwały do godz. 21. Wzięło w nich udział 34 zastępy PSP i OSP. Wodę wypompowano z ponad 35 zalanych obiektów. Podczas jednej z akcji doszło do zasłabnięcia mężczyzny, który po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu w domu.

              

Tradycyjnie trudna sytuacja była na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Cegielnianej. Tu wytworzyło się rozlewisko, przejazd aut przez krzyżówkę był utrudniony. Działania mające na celu wypompowanie wody podjęli strażacy. Niestety, skutki ulewy dotknęły kilkudziesięciu posesji mieszkańców Biłgoraja.

- Reklama -

Poniżej filmy nadesłane przez czytelników NOWej Gazety Biłgorajskiej:

Biłgoraj dn. 20 czerwca 2020 r.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Leon mówi

  Audi na filmie sobie radzi nawet nie zwalnia więc w czym problem? Kupta se 1.8 t w quattro

 2. John mówi

  Proponuje wiecej betonu i kostki by woda szybko splynela tylko mam pytanie dokad

 3. Krzysiek mówi

  A czy przez ostatnie lata „burzòwka” była udrażniana?

 4. :) mówi

  Z tego co mi wiadomo to pozwolenie na budowę wydaje starosta.

 5. Adam mówi

  W Biłgoraju rządzi Rosłan z SLD a nie PiS. Dawno powinna być zmiana to i ulice by poprawili. Kanalizacje i kto pozwolił w tym miejscu blok budować? To miejsce na blok taki dołek i krzyżówka?

 6. Polaczek mówi

  Taką wodę jaką PiS leje to aż Biłgoraj zalało

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.