- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj pamięta: Rocznica wyzwolenia Auschwitz (FOTO)

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. To również rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Biłgoraj również pamięta o tamtych wydarzeniach.

- Reklama -

W dniu pamięci o ofiarach holocaustu, który jest również rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz  złożono  kwiaty i zapalono znicze  pod Ścianą Pamięci przy cmentarzu żydowskim przy ulicy M. Konopnickiej w Biłgoraju.

 

-Zarówno 2 listopada jak i 27 stycznia chcemy pamiętać o tych mieszkańcach Biłgoraja, którzy żyli razem z naszymi rodzicami czy dziadkami, chodzili po tych samych ulicach. Wojna i holocaust spowodowały, że tragicznie zginęli w obozach koncentracyjnych i dziś ich już nie ma. Ważne, żeby pozostała po nich pamięć mówi Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja.

 

- Reklama -

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu ustanowiony w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w rocznicę wyzwolenia Auschwitz – niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady. W Auschwitz byli więzieni i mordowani obywatele niemal wszystkich krajów Europy okupowanych przez Niemców, w zdecydowanej większości Żydzi. Ponad 1,1 mln osób nie doczekało wolności, zginęli w największej nazistowskiej fabryce śmierci.

 

 

  

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Aaa mówi

    Lewactwo….

  2. Żenada mówi

    Panowie Rosłan Skrok Kucharski te śmiechy są nie na miejscu. Zdjęcie pierwsze w galerii.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.