- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj pamięta. Dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja (foto)

Biłgoraj pamięta o 3 maja. A dziś Święto Narodowe Trzeciego Maja i 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja: -To dla nas Polaków ważne daty, które są okazją do wspólnego świętowania i wyrażania naszych uczuć patriotycznych - przekazuje UM Biłgoraj. Była msza święta w parafii Trójcy Świętej i WNMP, był też przemarsz pod Pomnik Jubileuszowy na Placu Wolności. O godzinie 17:00 koncert filmowo – musicalowy Joanny Aleksandrowicz „Od nocy do nocy” (sala widowiskowa BCK).

- Reklama -

 

urząd MArszałkowski projekt

- Reklama -

21 Komentarze
 1. anty lewak mówi

  No ale to pierwsze zdjęcie to wam się udało tylko pogratulować, z lewej komunistka coś tak a wienio no no nawet się nie waż , zbereżnik jeden.

 2. Anonim mówi

  elyty Biłgorajskiej. ludu kogo wybierasz? dlaczego wybory samorządowe to partyjniactwo? kto z nich ma wiedzę jak kierować samorządem? dramat. jeden gorszy od drugiego , wstydnisie

 3. Anka mówi

  Kolejna okazja do lansu, niestety…

 4. pan COGITO mówi

  Każda kolejna rocznica majowej konstytucji z roku 1791 przypomina, że od kilku stuleci toczymy ciągłą walkę o kształt i suwerenność polskiego państwa. W walce tej grają zarówno sprzeczne w kierunkach i interesach stronnictwa polskie, wewnętrzne, jak i obce mocarstwa i potęgi. Słynna rycina, na której zobrazowano rozbiory Polski – trzech władców potęg zaborczych (Prus, Austrii i Rosji) dzieli się łupem nad mapą Rzeczypospolitej – ma sens ponadczasowy. Żywioły niemiecki i rosyjski były i są aktywne do dzisiaj na polu wtłaczania kraju nad Wisłą w obszar „peryferiów”, nad którymi uzurpują sobie władzę i wpływy.

  1. pan COGITO mówi

   Kilku zdrajców , – Potocki , Rzewuski , Branicki ,utworzyli Konfederacje Targowicką by walczyć o praworządność wolne sady itd. i to skończyło się rozbiorami to wiemy, tylko głupek nie zauważy uderzające podobieństwo do tego co dzieje się dzisiaj. Tylko lista podobnych do tych wyżej była by długa oj długa

 5. pan COGITO mówi

  Formułki w stylu mało rozgarniętego ucznia wczesnych klas podstawówki, albo wyzwiska, insynuacje i trollowanie. Nie, to nie jest charakterystyka jakiegoś przeciętnego prymitywa. Tym się zajmuje premier Rzeczypospolitej. Państwa, które zmierzało do tego, by za chwilę znaleźć się w ekskluzywnym klubie światowych bilionerów, czyli państw z PKB przekraczającym bilion dolarów. Zmierzało, ale się zatrzymało (fatalne wskaźniki z gospodarki, szczególnie z przemysłu), bo stery przejął człowiek o mentalności przeciętnego prymitywa.

  Jest czymś zdumiewającym, że premier poważnego państwa nie ma czasu albo woli, by zająć się bezpieczeństwem (trwa przecież wojna na Ukrainie), gospodarką, finansami, obronnością, inwestycjami, szczególnie tak ważnymi (i to na dekady) jak CPK

 6. Jojo mówi

  Najgłupszy w gronie komentatorów to PC….o.

  1. anty lewak mówi

   Nie zrozumiałeś tekstu bo jesteś ciemny i głupi ,-lewaku

 7. pan COGITO mówi

  A że Rzeczpospolita pobita i w rękach swych ciemiężycielów moc całą mająca, własnymi z niewoli dźwignąć się nie może siłami, nic jej innego nie zostaje, tylko uciec się z ufnością do Wielkiej Katarzyny, która narodowi sąsiedzkiemu, przyjaznemu i sprzymierzonemu, z taką sławą i sprawiedliwością panuje, zabezpieczając się tak na wspaniałości tej wielkiej monarchini, jako i na traktatach, które ją z Rzczpltą wiążą”. I PO tylu latach historia zatoczyła koło i obecna władza pcha nas w obce łapy

 8. pan COGITO mówi

  Podyktowana przez Berlin prorosyjska polityka rządu Donalda Tuska z lat 2007-2014 to jedno. Drugą sprawą jest, że obecny premier polskiego rządu pisze o przestrzeganiu prawa i konstytucji. Tyle, że Tuskowi ani ustawy, ani konstytucja nie jest dziś już potrzebna. Wystarczą uchwały, posłuszni posłowie i ministrowie oraz wystraszeni prokuratorzy, dziennikarze i sędziowie. A jak ludzie wyjdą na ulice, choćby jak rolnicy, to w ruch pójdą pałki i gaz.

 9. Jo mówi

  pani poseł w barwie komuny tylko brak sierpa i młota.

 10. ........................ mówi

  ……………………..

 11. Www mówi

  A gdzie leśnicy z nadlesnictwa? Dyrektor nie pozwolił?

 12. Anonim mówi

  Miasto zostało zbudowane w latach 1960 1980 przez firmę BPB .Więc jak on mógł je zbudować

 13. Anonim mówi

  Jak go zrujnują spala wysadza w powietrze uciekną z miasta idiota

 14. Mariusz mówi

  O pigułki dzień po też obecni.

 15. MM mówi

  🤣🤣🤣o jest nawet ten co grabie połknął

 16. Malwa mówi

  Jak długo w Biłgoraju będą komendanci z poprzedniego układu. Mam nadzieję że ktoś zrobi w końcu porządek.

 17. mieszkaniec miasta mówi

  Wspaniały,niezastąpiony Burmistrz Janusz Rosłan zbudował piękne miasto niestety jest uzasadniona obawa,że pisowcy to zrujnują.Ogromny żal.

  1. pre201 mówi

   dobrze że tego „wspaniały niezastąpiony nauczyciel ” wreszcie poza Urzędem Miasta

  2. Upss mówi

   Rozpĺacz się jeszcze…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.