- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj nadal wspiera Ukrainę. W sobotę przyjadą inni

Władze Biłgoraja zapowiadają dalszą pomoc dla Ukrainy. Już w sobotę (27 maja), w Urzędzie Miasta będzie konferencja miast partnerskich miasta Biłgoraja. Tematem przewodnim ma być sytuacja na Ukrainie, ale też odnowienie umowy partnerskiej zawartej między Biłgorajem a litewskim miastem Kelme, z okazji 25-lecia współpracy.

- Reklama -

W konferencji wezmą udział delegacje z pięciu zaprzyjaźnionych miast Biłgoraja: z czeskiej Biliny (Starostka Zuzana Schwarz-Bartipanova, Pavla Cerna, Ladislav Kvech i Bohuslav Sentensky), z niemieckiego Crailsheim (Burmistrz Jörg Steuler, Manfred Salinger, Franz Kasimir, Christoph Salinger, Jürgen Wünsch i Dennis Arendt), z litewskiego Kelme (Mer Ildefonsas Petkevicius i Irina Petkevicius), z ukraińskiego Nowowołyńska (Mer Borys Karpus, Serhii Moroz, Tetiana Kornichuk, Nina Szumska), ze słowackiego Stropkova (Burmistrz Ondrej Brendza, Stanisław Humenik, Frantisek Hurmy).

Konferencja z udziałem delegacji z miast partnerskich, radnych, samorządowców, wolontariuszy i zaproszonych gości rozpocznie się o godzinie 10.00 od wystąpienia Burmistrza Miasta Biłgoraja Janusza Rosłana. W programie konferencji zaplanowano wystąpienia przedstawicieli miast partnerskich i zaproszonych gości, następnie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej między Biłgorajem a litewskim miastem Kelme.

- Reklama -

info: UM Biłgoraj/ foto: Bols Air Shoot

- Reklama -

1 komentarz
  1. az mówi

    Ciekawe jak długo jeszcze Polacy zniosą tę pomoc ukrainie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.