- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj na drugie ma talent. Poznajcie ich (foto)

Na ten konkurs wpłynęło ponad 750 prac plastycznych z 121 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. To ważne, bo aż osiem prac z pracowni plastycznych „Tęczowa Malarnia”, „Akwarela” i „Strefa Kreatywności” w Biłgoraju, znalazło się w ścisłym gronie laureatów.

- Reklama -

Chodzi o VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz okiem artysty – Marc Chagall”. Jury powołane przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu, obradujące pod przewodnictwem artysty plastyka Kacpra Kuźnickiego z ASP we Wrocławiu, przyznało 20 nagród równorzędnych oraz 40 wyróżnień w kategorii malarstwo, rzeźba, fotografia oraz rysunek z grafiką. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 216 prac z 86 szkół i pracowni plastycznych.

 

Spośród wychowanków Anny Świcy z pracowni Tęczowa Malarnia – nagrodę w kategorii malarstwo – otrzymała osiemnastoletnia Ada Zych. Wyróżnienie przyznano Julii Kuraś (lat 16), zaś do wystawy zakwalifikowano obrazy Leny Kanty (14 lat), Hanny Cybulskiej (16 lat) i Katarzyny Sudoł (16 lat).

toyota Yaris

            Alicja Potocka (lat 13) zdobyła wyróżnienie, a Natalia Gontarz (lat 12) kwalifikację do wystawy. Obie dziewczynki pracują pod okiem Ireny Oręziak-Kupczak w pracowni Akwarela.

Ponadto wyróżniona została praca czternastoletniej Agaty Dołby z pracowni Strefa Kreatywności. Jej opiekunem artystycznym  jest Renata Socha.

Nagrodzone prace można zobaczyć na stronie: wystawa

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

A to  prace z Biłgoraja:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.