- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj ma wicemistrza Polski!

Mamy drugiego pływaka w Polsce! Michał Giruć, zawodnik RWKS Sparta Biłgoraj został wicemistrzem Polski na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów do 15 lat w pływaniu, odbywają się w Oświęcimiu.

- Reklama -

W finale  Michał musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy, ale wyprzedził przedstawicieli innych dużych miast (Gdańska, Dąbrowy Górniczej, Krakowa, Bydgoszczy). Dzień wcześniej, zawodnik biłgorajskiej Sparty był piąty na 50 klasykiem. Do medalu zabrakło niewiele bo 0,09 sekundy.
urząd MArszałkowski projekt
Drugi z naszych przedstawicieli w Oświęcimiu, Marcel Jonczak uplasował się na siódmym miejscu na 100 metrów stylem motylkowym.
Gratulujemy zawodnikom RWKS Sparta Biłgoraj i trzymamy kciuki za niedzielne występy w ostatni dniu mistrzostw.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. - mówi

    Na dobre wieści się nie doczekamy bo nikt z Sparty na te zawody się nie zakwalifikował. Bo na te rzeczywiste mistrzostwa to trzeba najpierw uzyskać odpowiedni wynik.

  2. - mówi

    Poważne kluby walczą o medale nie w letnich, zimowych, lubelskich koziołkach, itp. „mistrzostwach” tylko w NORMALNYCH organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportowego Dzieci i Młodzieży, które to zawody naprawdę liczą się w Polsce! Takie Mistrzostwa odbędą się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w przyszłym tygodniu w Lublinie. Czekamy na dobre wieści ze startów Spartan!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.