- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj ma projekt na miarę … Dubaju

W Biłgoraju mamy podobno projekt na miarę Dubaju. Tak przynajmniej mówią jego pomysłodawcy. - Biłgorajskie Miasteczko Kresowe to projekt na miarę Dubaju – mówi Aleksandra Baranowicz. Odwiedziliśmy i piszemy o tym w najnowszym numerze "Nowej Gazety Biłgorajskiej".

- Reklama -

Miasteczko Kresowe w Biłgoraju. Niezwykle ciekawy i odważny projekt.

– Będzie obejmował obszar 35 hektarów. Zakłada budowę dwóch rynków: żydowskiego i polskiego, a także czterech budynków wzorowanych na świątyniach różnych wyznań. Największą atrakcją będzie z pewnością pałac klasycystyczny Stanisława Nowakowskiego. Projekt zrobił na mnie ogromne wrażenie, a podobną koncepcję widziałam ostatnio w Dubaju, gdzie szejk postanowił odbudować fragment starego miasta. – opowiada Aleksandra na swoim kanale na youtube.

12 czerwca zlot zabytkowych aut i targ staroci

Zaglądamy więc na Miasteczko Kresowe, żeby sprawdzić, co tu się dzieje.

– Turyści już są. Ale w tym roku prowadzimy akcje marketingowe, ogłaszamy się w czasopismach, wiec myślę, że w tym sezonie tych turystów będzie jeszcze więcej. Konkretnie działać będziemy za chwilę, bo miasteczko jest jeszcze placem budowy. Ale zrobiliśmy książeczkę o miasteczku, gazetkę i ulotkę, których jeszcze nie wydaliśmy. Strona internetowa też jeszcze się robi, więc chcemy, żeby wszystko ruszyło w tym samym czasie – mówi Anna  Kuźmińska-Longota z Miasteczka Kresowego.

- Reklama -

Najbliższa okazja, by odwiedzić Miasteczko Kresowe w Biłgoraju, już 12 czerwca. Odbędzie się tu zlot samochodów zabytkowych, koncert muzyczny oraz  targ staroci.

(…)

Więcej o Miasteczku Kresowym w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”

 

„Nowa Gazeta Biłgorajska” w każdy wtorek w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w powiecie biłgorajskim. Informacja, wywiady, interwencje, sport, dodatek katolicki i mnóstwo zdjęć. Także z tych małych miejscowości w powiecie, gdzie nikt nie zagląda.

Zapraszamy też na najlepszy portal o powiecie biłgorajskim: WWW.GAZETABILGORAJ.PL

Piszcie do nas w każdej sprawie: nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.