- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj ma prawdziwych … rycerzy

Na całym świecie jest ich ponad 2 miliony. W Biłgoraju - kilkunastu. I określają się po prostu rycerzami, a dokładnie Rycerzami Kolumba. Trzej biłgorajscy rycerze z parafii św.Marii Magdaleny pojechali na konwencję do Lichenia, gdzie dotarła cała rycerska Polska. Od nas na miejscu: Jan Różański, Jan Szado i kapelan ks. Dominik Kapka. Kolejni chętni podobno rozważają wstąpienie. Ale kim są właściwie i czym się zajmują Rycerze Kolumba?

- Reklama -

Kim są Rycerze Kolumba?
Rycerze Kolumba, to najliczniejsza na świecie organizacja katolików świeckich oddanych służbie Kościołowi. Na całym świecie, w szeregach Rycerzy Kolumba jest ponad 2 miliony mężczyzn. Na życzenie Świętego Jana Pawła II, Rycerze Kolumba przybyli do Europy w 2006 roku. Pierwszym Kapelanem Rycerzy Kolumba w Polsce został Ks. Kardynał Franciszek Macharski.

Czym się zajmują Rycerze Kolumba?
Rycerze Kolumba zajmują się dobrowolną i bezinteresowną pomocą w sześciu obszarach działalności, której adresatami są;
– Kościół, – apostolat świeckich, ewangelizacja, wspieranie powołań, prace przy kościele, modlitwa, aktywne uczestnictwo w liturgii, obrona wartości religijnych.
– Społeczność, Obrona życia, Rodzina, Młodzież, Rada. Rada to – braterstwo oparte na miłości bliźniego i jedności, we wspólnym działaniu i wzajemnym wspieraniu się.

urząd MArszałkowski projekt

Jak powstaje Rada?
– Zrzeszamy się w Radach Rycerzy Kolumba. Rada jest lokalną wspólnotą Rycerzy, złożoną, z co najmniej 30 mężczyzn, działającą przy parafii. Przewodniczącym Rady jest Wielki Rycerz. / mężczyzna wybrany przez Radę/. Aby Rada mogła powstać i działać, niezbędny jest Kapelan. Kapelan jest już powołany.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać Rycerzem Kolumba?
– Trzeba mieć ukończone 18 lat, być wierzącym i praktykującym katolikiem. Żyć w sakramentalnym związku małżeńskim, lub stanie wolnym.
Więcej informacji znajdzie się na naszej stronie parafialnej; www.bazylikaszczepanow.pl
A więc bardzo serdecznie zapraszam ojców naszych rodzin, oraz młodzieńców, do zgłaszania się, abyśmy stworzyli przy naszym Sanktuarium Radę Rycerzy Kolumba. Tak, aby już na odpust w maju mogła wystąpić nasza Rada w czasie uroczystości w pięknych strojach.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Janusz mówi

    TAK TO BYLI PRAWSZIWI DOBROCZŃCY.PRZYWLEKLI KIŁĘ DO EUROPY.CZEŚĆ I CHWAŁA .AMEN.

  2. Ciekawy mówi

    To Kolumb miał rycerzy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.