- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj, Goraj i Józefów. Trzy miasta czeka dwudniowy festiwal

Powraca Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera. Ten będzie już dwunasty i zawita także do powiatu biłgorajskiego. Do końca lipca, festiwal odwiedzi 14 miast na Lubelszczyźnie, w tym: Biłgoraj, Józefów i Goraj. W każdej miejscowości, festiwal trwa dwa dni. A oto szczegóły.

- Reklama -

Co na tegorocznym festiwalu?

Powracamy na ścieżki Lubelszczyzny. W tym roku, wraz z artystami z Fundacji Sztukmistrze, znów powędrujemy szlakiem miejsc – sztetli opisanych przez noblistę Isaaca Baszewisa Singera.
Zachowujemy tradycyjną formułę festiwalu – w każdej z miejscowości zatrzymamy się na dwa dni. Pierwszego dnia przedstawimy plenerową instalację artystyczną „Singer contra Singer”oraz zaprezentujemy festiwalową gazetę „Sztukmistrz” (dla każdej miejscowości inną). W tym czasie będzie można zobaczyć film dokumentalny pt. „Warszawa – pejzaż z Singerem”. Przygotowaliśmy także spektakl literacko-muzyczny „Opowieści z Nocy”, który w sposób pełen emocji opowiada o trudnej Pamięci – informują organizatorzy.
Drugi dzień rozpoczynamy propozycją dla dzieci i ich najbliższych – telewizyjną adaptacją spektaklu „Opowiadania dla dzieci”, czyli ośmiu opowiadań, które przenoszą nas z Nowego Jorku w czas biblijny, a potem do mitycznego Chełma. Ostatnim punktem programu będzie sławny już spektakl cyrkowo-teatralny „Przyjaciele Sztukmistrza”, inspirowany prozą Izaaka Baszewisa Singera. Zagrany pół żartem pół serio, tak jak zwykł pisać noblista. W cyrkowej konwencji snuta jest literacka opowieść o bohaterach Singerowskich opowiadań, a także o tym co nagle i bezpowrotnie zniknęło w „Wielkiej Katastrofie”. Ale ludzkie słabości, rozterki, radości, nadzieje są wciąż takie same.
W tym roku festiwal „Śladami Singera” zawita do trzynastu miast. Trasa wędrówki:

 

toyota Yaris

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.