kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj: Dopłacą ci do instalacji fotowoltaicznej

Mieszkańcy Biłgoraja, którzy chcą założyć instalację fotowoltaiczną, mogą wziąć udział w projekcie. Dzięki temu otrzymają do 6 tys. zł dofinansowania.

- Reklama -

Burmistrz miasta Biłgoraja zachęca do wzięcia udziału w projekcie „Wykorzystanie energii przyjaznej środowisku poprzez montaż systemów fotowoltaicznych na budynkach osób fizycznych w Biłgoraju – wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych”, na który Gmina Miasto Biłgoraj otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. O możliwości założenia instalacji fotowoltaicznej pisaliśmy w artykule pt.: Będzie fotowoltaika dla mieszkańców Biłgoraja (kliknij tutaj).

Projekt przewiduje montaż instalacji PV o mocy 3,2 KWp z optymalizatorami mocy oraz inwerterem (falownikiem) o mocy 3 kWp (montaż 8 paneli o mocy 400W każdy – jeden panel może mieć ok. 1×2–2,5 m2, powierzchnia wszystkich paneli to ok. 20–25 m2), które będą serwisowane i ubezpieczone przez Gminę Miasto Biłgoraj przez okres 5 lat.

urząd MArszałkowski projekt

Przewidywany łączny koszt instalacji to ok. 16 tys. zł, w tym koszt instalacji dla mieszkańca wyniesie ok. 10 tys. zł, a dofinansowanie ze środków UE wyniesie 50% wartości netto, lecz nie więcej niż ok. 6 tys. zł. Dokładna kwota zostanie podana po wyborze wykonawcy wyłonionego w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych.

Osoby, które zawrą w terminie do 31 marca 2022 roku umowę na montaż mikroinstalacji z jednostką samorządu terytorialnego realizującą projekt dofinansowany w ramach RPO, a także złożą wniosek o przyłączenie mikroinstalacji w terminie do 31 grudnia 2023 roku, będą rozliczały się z wytworzonej i pobranej energii elektrycznej na korzystniejszych zasadach, zgodnie z którymi jest możliwość „odebrania” w okresie rozliczeniowym 80% wytworzonej przez instalację i przekazanej do sieci energii.

Dane dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej miasta Biłgoraja oraz uzyskać w Urzędzie Miasta Biłgoraja.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Kontakt telefoniczny: 84 686 96 96, 84 686 96 94, 84 686 96 06, 84 686 96 13 bądź za pośrednictwem e-mail na adres: oze@bilgoraj.pl

Więcej informacji: https://www.bilgoraj.pl/news/3246/mieszkancy-skorzystaja-z-dofinansowania-do-fotow.html

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.