- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj czeka rozbudowa. Gdzie nowe ulice?

Gmina Miasto Biłgoraj otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch inwestycji. To budowa zespołu ulic w osiedlu "Różnowka", ale też przebudowa ulicy Melchiora Wańkowicza w osiedlu "Piaski". Koszt obu to blisko 5 milionów złotych - informuje UM Biłgoraj.

- Reklama -

Pieniądze to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023 na kwotę 5 042 955,05 zł na realizację dwóch inwestycji.

W tym roku rozpocznie się budowa zespołu ulic w osiedlu „Różnówka”: ul. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, ul. Hansa Christiana Andersena i ul. Aleksandra Fredry. Całość zadania wyceniona została na kwotę 7 966 648,59 , a dofinansowanie z RFRD wynosi 3 983 324,30 zł.

Drugie dofinansowane zadanie z RFRD realizowane przez Gminę Miasto Biłgoraj to przebudowa ulicy Melchiora Wańkowicza w osiedlu „Piaski”. Wartość tego zadania wynosi 2 119 261,49 zł, a dofinansowanie z RFRD opiewa na kwotę 1 059 630,75 zł.

Ponadto Miasto Biłgoraj przekazało wykonawcy plac budowy ulicy Spokojnej z rowem odwadniającym. Już w marcu rozpoczną się prace budowlane na tej ulicy położonej w osiedlu „Puszcza Solska”. Wartość zadania wynosi 6 453 623,41 zł.

To kolejne potrzebne inwestycje drogowe realizowane w naszym mieście. Obecnie w Biłgoraju modernizowane są ulice Gabriela Narutowicza i Józefa Piłsudskiego w osiedlu „Ogrody”, gdzie inwestorem jest Gmina Miasto Biłgoraj, a udział własny finansowany jest również przez Powiat Biłgorajski oraz ulice Polna i Graniczna w osiedlu „Różnówka” realizowane przez Powiat Biłgorajski z zaangażowaniem środków finansowych Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

fot. UM Biłgoraj

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kolumb mówi

    A co z ul. Sitarska?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.