- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj chce mieć ligową siatkówkę

Do Biłgoraja znów może wrócić ligowa siatkówka. Tak jak przed laty - kobieca. Cała machina już powoli rusza: - My to zaczynamy dopiero organizować, robimy nabory dzieci. Myślę, że za kilka lat ta liga siatkarska do Biłgoraja powróci. Mam takie marzenie - mówi Nowej Gazecie Biłgorajskiej, Krzysztof Blicharz, inicjator reaktywowania ligowej siatkówki w Biłgoraju.

- Reklama -

Kiedy w Biłgoraju był ostatni mecz ligowy siatkarek?

(cisza) To był sezon 2013. Tak, w 2013 roku BKS Szóstka Biłgoraj wycofała się z rozgrywek II ligi. Drużyna z Biłgoraja miała podpisaną umowę z firmą Black Red White do końca maja 2013 roku.

urząd MArszałkowski projekt

To prawda, że siatkówka ligowa powróci do Biłgoraja?

Mam taką nadzieję. Wszystko jest na razie w powijakach. My to zaczynamy dopiero organizować, robimy nabory dzieci. Zaczynamy od podstaw i chcemy to jakoś rozruszać. Myślę, że za kilka lat ta liga powróci. No mam takie marzenie. Zresztą te dziewczyny, które będą prowadziły te zajęcia, to byłe zawodniczki BKS Szóstka Biłgoraj: Asia Beda i Daria Szubiak z wielkim zapałem do tego podchodzą. Jakieś tam plany są. Może i ambitne, ale są. Myślę, że jest dobra i sprzyjająca atmosfera do odbudowy siatkówki w Biłgoraju. Myślę, że jest zapotrzebowanie na ten sport.

W 2013 roku, kiedy zespół wycofał się z ligi, nie było?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze.

A teraz co się wydarzyło, że chcecie powrotu?

Każdy ma jakieś marzenia, to nie jest zabronione. Ja myślałem o tym od kilku lat. Tak się złożyło, że Asia Beda wróciła do Biłgoraja i Daria zmieniła pracę, bo kończy studia i zaczęła pracować jako nauczycielka. Jakiś czas temu Marcin Mura planował szkołę sportową i była mowa o siatkówce, ale nie było chyba zainteresowania. A my próbujemy odtworzyć to, co w Biłgoraju cieszyło się wielką popularnością. Jest baza, tylko trzeba zająć się dziewczętami i odpowiednio je poprowadzić.

Tylko jedno pytanie. Najważniejsze. Dlaczego uważa pan, że to się przyjmie i dzisiaj ta ligowa siatkówka jest w Biłgoraju potrzebna?

(…)

Cała rozmowa tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”. Na naszych stronach sportowych aktualne tabele, wyniki, zdjęcia, zapowiedzi wydarzeń i wywiady. Zapraszamy!

A o sporcie w powiecie biłgorajskim, przez całą dobę na:

www.gazetabilgoraj.pl

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.