Michałek Żak

- Reklama -

Biegnie przez Polskę i pomaga koledze

Kuba Kacprzak stawia sobie za cel łączenie swoich pasji z pomaganiem innym. Ma 24 lata, jest studentem wychowania fizycznego, a w wolnym czasie stara się podejmować wyzwania, na które inni reagują słowem WOW! Co więcej – robi z nich akcje charytatywne.

Kuba ma na swoim koncie kilka udanych biegów, marszów i spływ kajakiem. Teraz chce pomóc swojemu koledze, który przeszedł udar mózgu. Swoją akcję nazwał "Walka życia". Postanowił, że codziennie będzie biegł maraton i do tego jeszcze stoczy walkę bokserską. 26 czerwca wyruszył z Gdańska. 

Na trasie jego biegu jest także Biłgoraj. 15 lipca Kuba będzie biegł przez nasze miasto. Zachęcamy mieszkańców Biłgoraja do wsparcia akcji "Walka życia" i pomocy Rafałowi!

 

- Reklama -

 O akcji

 Akcja "Walka Życia" zorganizowana jest dla Rafała Garbaciaka, który w październiku 2016 r. przeszedł rozległy udar niedokrwienny mózgu. Wydarzenie to zupełnie odmieniło codzienne życie Rafała i jego rodziny. Utracił władzę w prawych kończynach oraz zdolność mowy. Czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Rafał walczy o powrót do zdrowia, do roli ojca i męża, głowy rodziny. 

Kuba chce mu w tej walce pomóc. Podczas gdy Rafał codziennie stawia czoła trudnościom życia po udarze, Kuba codziennie będzie pokonywał maraton i brał udział w walce bokserskiej. W czasie jego biegu zbierane będą fundusze na dalszą rehabilitację Rafała.

Rafał robi postępy. Początkowo miał sparaliżowane prawe kończyny i aparat mowy. Dziś jest już w stanie samodzielnie chodzić. Jednak wciąż nie może sprawnie komunikować się, używa tylko pojedynczych słów. Dalszy powrót do zdrowia wiąże się z kosztowymi zabiegami i profesjonalną opieką specjalistów. Zebranie powyższej kwoty umożliwi Rafałowi dalszą rehabilitację: pracę z fizjoterapeutą i logopedą, zakup ortez i programów pomocnych w terapii afazji oraz przede wszystkim wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do specjalistycznych ośrodków.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.