kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już 1 marca 2020 roku odbędzie się kolejna doroczna, VIII edycja największego biegu pamięci w Polsce – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Biłgoraju będzie on przebiegał kolejno ulicami miasta: Bartoszewskiego-Konopnickiej-Wiejskiej-Bohaterów Monte Cassino.

- Reklama -

Akcja Biłgoraj Biegnie Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w niedzielę 1 marca. Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Młodzieżowym Domu Kultury ul „Wira” Bartoszewskiego 10, gdzie znajduje się star i meta biegu. Start biegu rozpocznie się o godzinie 12.00 na dystansie 1993 m. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Poseł na Sejm RP Beata Strzałka.

urząd MArszałkowski projekt

Jeszcze zostało zaledwie dwa dni aby zapisać się na ten bieg. Zapisy elektroniczne są do dnia 27 lutego 2020 roku do godz. 15.30. na e-mail: bilgorajtropemwilczym@wp.pl. Koordynatorem biegu jest Łukasz Pracoń, do którego można zgłaszać się w razie jakichkolwiek pytań bądź pod numerem telefonu: 504-174-795. Biuro zawodów znajduje się w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki 94, w pokoju 209 II piętro nr. tel.: 84-688-20-49, zaś w dniu biegów przed MDK-iem, ul. „Wira” Bartoszewskiego 10.

Celem Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się w Biłgoraju jest m.in.: popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród mieszkańców powiatu biłgorajskiego, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, promocja Powiatu Biłgorajskiego, upamiętnienia Dnia Żołnierzy Wyklętych, rozpoczęcie sezonu biegowego w Biłgoraju, a także upowszechnianie i przybliżanie mieszkańcom naszego powiatu historii niepodległości i postaw patriotycznych.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowy medal. Miejsca zdobyte w biegu na 1963 metry nie będą nagradzane. Ilość pakietów startowych jest ograniczona. O otrzymaniu pakietu decyduje kolejność przybycia na miejsce startu. Uczestnicy biegu otrzymają także posiłek regeneracyjny.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Organizatorzy nie będą odpowiadać za rzeczy zagubione. Uczestnicy biegu mają w obowiązku stosować się do poleceń Policji, Straży oraz osób zabezpieczających trasę biegu. Ostateczna interpretacja regulaminu należeć będzie do organizatora.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.