karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Bibliotekarze z Aleksandrowa robią za dwóch

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie ma podwójną rolę. To nie tylko wypożyczanie książek, bo przecież w Aleksandrowie nie ma Gminnego Ośrodka Kultury. Za kulturalne wydarzenia w całej okolicy, odpowiadają właśnie bibliotekarze. Podobno jest ktoś w Urzędzie Gminy od kultury, ale do tej pory się nie ujawnia. Nie wiemy też kompletnie nic o jego aktywności. Bibliotekarze tymczasem mają już plan na najbliższe dni.

- Reklama -

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przygotowała propozycje dla mieszkańców, związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia

Konkurs „Słynne cytaty ze książek. Podejmij wyzwanie literacko-czytelnicze”.

- Reklama -

Konkurs graficznie przypomina kalendarz adwentowy. Od 28 listopada do 20 grudnia bieżącego roku, każdego dnia pojawiają się cytaty. Zadaniem uczestników jest podanie tytułu książki, z której cytat pochodzi i jej autora. Można w nim brać udział indywidualnie lub w zespole dwuosobowym. Zwycięzca lub zwycięzcy w nagrodę otrzymają bon na pizzę.

Kolejna propozycja to akcja czytelnicza „Choinki dla czytelników”. W grudniu tego roku i styczniu roku 2023 w bibliotece budujemy choinki z książek. Zapraszamy czytelników do oglądania choinek, wybrania książki i wypożyczenia. Choinki uzupełniamy z radością o nowe tytuły. Stanowią one też część świątecznego wystroju w bibliotece, ale to ich drugorzędny cel.

Na 13 grudnia zaplanowaliśmy zajęcia „Świąteczna choinka” dla trzylatków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie”. Dzieci będą słuchały wiersza „Choinka w lesie” Marii Konopnickiej, patronki roku 2022 w wykonaniu dziewczynek z Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka”, wezmą udział w zabawach opartych na pedagogice zabawy jak zabawie ruchowej nawiązującej do tekstu wiersza „Opowiemy wiersz ruchem” czy tańcu „Świąteczna choinka”. Wykonają też ozdoby- choinki, które zabiorą z sobą do domu. Na zakończenie zajęć maluchy będą bawiły się książkami zabawkami w Kąciku Malucha.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.