- Reklama -

- Reklama -

Bibliotekarze z Aleksandrowa miło zaskoczeni

Dyskusyjny Klub Książki „Okładka” działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie zdobył nagrodę w akcji "Każdy Cel Jest Ważny!", za 2022 rok - Nasze działanie zostało docenione przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie - przekazali nam bibliotekarze z Aleksandrowa.

- Reklama -

Akcja „Każdy Cel jest ważny!” była realizowana w ramach Programu DKK  finansowanego ze środków Instytutu Książki. Była ona prowadzona przez WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie wspólnie z Okręgiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lublinie.

- Reklama -

Działanie to trwało od kwietnia do października bieżącego roku. Promowała ona 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ, które mają zostać osiągnięte przez świat do 2030 roku. Skupiają się one wokół 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój, partnerstwo (ang. 5xP : people, planet, prosperity, peace, partnership). W ramach akcji odbyło się 6 otwartych spotkań na temat jednego lub kilku wybranych celów i 1 zajęcia dla przedszkolaków.

Były to spotkania i podjęte dyskusje o wybranych książkach nawiązujących swoimi treściami do wybranych celów. Te wspólne działania tworzone przez młodzież dla młodzieży  mocno zainspirowały nastolatków do większej uwagi wokół tego co dzieje się z naszą planetą Ziemią  i podjęcia  działań na rzecz jej ochrony. Książki też mogą pomóc nam być eko. Młodzież miała również okazję do rozwijania własnej kreatywności, spędzania fajnie czasu w gronie rówieśników a także stania się ambasadorami życia w stylu zero waste.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.