- Reklama -

- Reklama -

Biblioteka z Tereszpola jednak może. Gdzie pozostałe?

Nie ma, że wakacje. Wycieczką do pracowni szkła Jargiłło Glass Studio we Wronowie, Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol rozpoczęła cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci. Było co oglądać, bo Szkło Jargiłło zdobi między innymi komnaty zamku prezydenckiego w Wiśle. A biblioteka z Tereszpola pokazuje wielu innym w powiecie biłgorajskim, jak ciekawie można zorganizować czas najmłodszym mieszkańcom.

- Reklama -

Pracownia szkła Jargiłło Glass Studio rozpoczęła działalność w 1997 roku, powstają tam unikalne formy szklane, użytkowe i dekoracyjne.

Dzieci zwiedziły pracownię, posłuchały opowieści jak i kiedy powstało szkło oraz uczestniczyły w pokazie dmuchania i ręcznego formowania naczyń szklanych. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne – dekorację szkła poprzez grawerowanie oraz próby własnych sił przy warsztacie hutniczym w tworzeniu kwiatka szklanego. Na koniec uczestnicy wykazali się zdobytą wiedzą, odpowiadając na pytania z czego powstaje szkło, w jakiej temperaturze jest wytapiane i jak nazywają się wykorzystywane w pracowni narzędzia. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem.

- Reklama -

 

fot. UG Tereszpol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź