- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biblioteka w Dąbrowicy włączyła się do akcji „Podaruj wiersz”

Czytelnicy wypożyczali wybraną poezję przepisali na okazjonalną papeterię następnie podarowali wybranej osobie. Razem przyłączyło się do akcji 30 osób.

„Podaruj wiersz” – to ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta. Zbigniew Herbert pisał do przyjaciół, ważnych dla niego osób i artystów listy-wiersze, obdarowując ich autografami swych utworów. Teraz fundacja imienia poety chce zachęcić wszystkich, żeby też wręczali drugim wiersze, niekoniecznie swoje.

Udział w akcji polega na przepisaniu wybranego wiersza na przygotowanej przez organizatorów karcie papeterii i podarowaniu go konkretnej osobie. W zamierzeniu organizatorów inicjatywa ta ma budować i wzmacniać sieć relacji międzyludzkich (międzypokoleniowych), których osnową jest słowo – znaczące, niosące sens, dające oparcie.

- Reklama -

Na potrzeby ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” organizatorzy przygotowali specjalną kartę papeterii, na której można odręcznie przepisać wybrany przez siebie utwór, by następnie taką kartę z przepisanym wierszem podarować wybranej osobie. Karty można bezpłatnie otrzymać w bibliotekach publicznych na terenie całego kraju.

Biblioteka w Dąbrowicy także włączyła się do tej akcji. Czytelnicy starszych klas Szkoły Podstawowej wypożyczali wybraną poezję przepisali na okazjonalną papeterię następnie podarowali wybranej osobie. Razem przyłączyło się do akcji 30 osób.

„Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Jest to też intymny akt podarowania innym swojego czasu, swojej wrażliwości i obecności, której formą jest odręczne przepisanie wiersza, ofiarowanie go. Niech to będzie prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni” – mówi pomysłodawca i moderator akcji, prof. Paweł Próchniak, członek Rady Fundacji im. Zbigniewa Herberta.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.