- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie szkoły wśród najlepszych w województwie

Ranking Fundacji Edukacyjnej Perspektywy opublikowany został już po raz 18. W tegorocznej edycji były analizowane wyniki 2 167 liceów ogólnokształcących i 1817 techników z całej Polski.

Wśród najlepszych liceów w województwie lubelskim znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju. Szkoła uplasowała się na 18. miejscu w województwie w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016. Licea były ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

- Reklama -

Dobre 3. miejsce w zdobyło także Technikum Budowlane w ZSBiO. Na 13. miejscu w województwie lubelskim uplasowało się  Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ.

Zgodnie z postanowieniem kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Były to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych zewnętrznych wobec ocenianych szkół.

Złote, Srebrne i Brązowe… najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość. Nie tylko uczniów, ale i nas wszystkich, naszego kraju, Europy, świata. Przyglądamy się tym szkołom od 18 lat, staramy się poznać ich receptę na sukces i upowszechnić ją, z korzyścią dla całego systemu edukacji. Dobra szkoła była, jest i będzie na wagę złota! – mówili podsumowując ranking członkowie Kapituły. – Dobre liceum czy technikum otwiera wszystkie drzwi. Daje nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także wychowuje, kształtuje postawę życiową młodego człowieka – dodawali.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.